LET YOUR KITE DREAMS COME TRUE!

ZALECAMY OGLĄDAĆ W POZYCJI PANORAMICZNEJ

PRZEKRĘĆ TELEFON NA BOK DLA LANS ODBIORU


EGIPT 2021: WYJAZD KITESURFINGOWY

ALOHA Kajciarze i Kajciarki!

Sezon w Polsce zbliża się ku końcowi i jest to idealny moment aby pomyśleć o jesiennym pływaniu. A we wrześniu trudno o lepszą destynację niż Egipt. W Egipcie spędziliśmy masę czasu, jeździmy tam od lat i wracamy ciągle zadowoleni. We wrześniu szansa na wiatr wynosi tam 70% i więcej. Do tego temperatury są bardzo przyjemne a lot niezwykle krótki.
Ulubioną destynacją wielu polskich kitesurferów jest egipska El Gouna – zwana ‘Wenecją Afryki’. Jednak tej jesieni proponujemy Wam dołączyć do nas na nowym spocie znajdującym się bardzo blisko El Gouny – jest to spot przy hotelu Golden Beach. Poniżej znajdziecie porównanie najpopularniejszego hotelu w El Gounie (Rihanna Inn) z hotelem Golden Beach.

 • CENA – w proponowanych terminach cena na tygodniowy pobyt w Golden Beach jest o ca. 750,- złotych niższa.
 • SPOT PRZY HOTELU  – jedną z największych wad El Gouny jest konieczność dojeżdżania na spot. Zajmuje to dużo czasu i generuje dodatkowe koszty. W Golden Beach mamy spot bezpośrednio przy hotelu.
 • STORAGE – sprzęt możesz trzymać w hotelu i tym samym nie płacisz za storage. To spora oszczędność.
 • WYŻYWIENIE – pływając przy hotelu w każdej chwili możesz skorzystać z pakietu All Inclusive, zjeść coś czy napić się. Na spotach w El Gounie wydasz sporą sumkę na jedzenie w restauracjach.
 • PIASZCZYSTE DNO – w Golden Beach na dnie jest miękki piasek. Nie ma rafy czy innych niebezpieczeństw.
 • PUSTO – wrzesień to wysoki sezon w Egipcie i na spotach w El Gounie jest sporo ludzi. Przy Golden Beach poza nami może będą jeszcze dwa latawce.
 • PLAŻA PRZY HOTELU – jeśli wybierasz się z osobami nie pływającymi lub masz ochotę zrelaksować się na plaży to w Golden Beach masz ją kilka metrów od pokoju.
 • 12min do EL GOUNY – z Rihanny do centrum El Gouny są 3 minuty. Z Golden Beach taksówką dojedziemy w 12. Można więc tam jeździć co wieczór 🙂

Podsumowując – szacujemy, że na samych wydatkach zaoszczędzi się około 1.500,- złotych! Czy nie lepiej te środki przeznaczyć na 5cio dniowy Progress Camp? lub 6 godzin Kursu Podstawowego?
Szczerze mówiąc – trudno znaleźć argumenty przemawiające za innym wyborem.

Pozostałe szczegóły znajdziesz w zakładkach poniżej. Zapraszamy do kontaktu (formularz na dole strony) – najprościej poprzez kliknięcie w zieloną ikonkę Whatsapp na dole ekranu.

TERMINY

Do Egiptu wyruszamy w połowie września.
Biura podróży oferują pobyty w interesującej nas destynacji w następujących terminach:

16-23 wrzesień
23-30 wrzesień
30-07 październik

Wyloty odbywają są w czwartki a godziny zależą od lotniska. Dostępne są loty z większości dużych miast.
Istnieje możliwość wykupu pobytu dwu tygodniowego.

POGODA W EGIPCIE ROZPIESZCZA

WIATR

Sezon wiatrowy w Egipcie trwa od czerwca do końca września. Jako kapłani w świątyni kitesurfingu zawsze jesteśmy w łasce bogów wiatru i każdy nasz wyjazd to strzał w 10! Jeśli chodzi o siłę wiatru to jak to w Egipcie – spodziewać można się wszystkiego: od 10 do 35 węzłów. Dlatego polecamy zabierać wszystkie możliwe rozmiary latawców.

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

TEMPERATURY

Wrzesień to jeden z miesięcy z najprzyjemniejszą pogodą. Letnie upały już minęły a zimowe chłody jeszcze nie nadeszły. Pływać można bez pianek (jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy to polecamy cienką piankę 2mm). W pierwszym tygodniu października pogoda powinna być podobna.
Niezależnie od okresu w Egipcie niezbędny jest dobry krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem. Polecamy wysokiej klasy kosmetyki dostępne w naszym SKLEPIE.

GŁÓWNIE PŁYTKO I PŁASKO

Zaletą hotelu Golden Beach jest bardzo przyjazny spot bezpośrednio przy hotelu. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać czy spędzać pół dnia na spocie czekając na wiatr.
Tu mamy wszystko pod ręką. Możesz relaksować się w basenie a jak tylko zawieje to idziesz na wodę. Ponadto jakimś dziwnym sposobem dno na spocie jest piaszczyste. Nie ma tam rafy czy kamieni. Tym niemniej na wyjazd do Egiptu zawsze zalecamy zabrać buty neoprenowe. W Morzu Czerwonym zdarzają się kolczaste muszle i wdepnięcie w nie gołą stopą jest bardzo nieprzyjemne.

WYJAZD O CHARAKTERZE PRYWATNYM

Travel On Board nie jest organizatorem imprez turystycznych.

TOB nie sprzedaje biletów lotniczych, miejsc noclegowych czy transferów. Poszukujemy dla Was ciekawych miejsc i atrakcyjnych wyjazdów, które rezerwujecie i kupujecie na własną rękę.

W chwili obecnej (7/08/21) biura podróży oferują pobyty tygodniowe w interesujących nas terminach w cenach od 1950 do 2150 PLN.
Cena zawiera przelot, tygodniowy pobyt w hotelu Golden Beach w opcji All Inclusive oraz transfery.

Inne wydatki:
Ubezpieczenie od uprawiania sportów ekstremalnych.
Przewóz sprzętu kite.
Szkolenia kitesurfingowe.

WAŻNE INFORMACJE - PRZECZYTAJ KONIECZNIE

KORONAWIRUS

Osoby posiadające zaświadczenie szczepienia są zwolnione z testów Covid. Szczepienie zwalnia także z kwarantanny po powrocie do Polski. Osoby nie zaszczepione mogą wykonać test na lotnisku w Egipcie, po przylocie (koszt 30USD) lub przed wylotem. Wszystkie aktualne informacje na ten temat znajdziesz pod tym LINKIEM.

WIZA

W chwili obecnej, wizy do Egiptu dla obywateli państw UE zostały tymczasowo zawieszone 😀 Oszczędzamy 25 dolarów!

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

SZCZEPIENIA (nie COVID)

Podróżując do Egiptu nie są wymagane specjalne szczepienia. Zaleca się natomiast standardowy pakiet szczepień takich jak WZW (A i B), Dur brzuszny, Tężec, Błonica i Wścieklizna. 

WALUTA

Obowiązującą w Egipcie walutą jest Funt Egipski. Przeliczając ceny na złotówki najłatwiej jest je w uproszczeniu dzielić na 4 ponieważ 100 funtów to blisko 25 złotych. Przywożąc dolary z Polski proszę zwrócić uwagę, aby były to nowe wersje banknotów, najlepiej o nominale 100 USD (na niższe nominały otrzymamy gorszy kurs wymiany).

BEZPIECZEŃSTWO

Pomimo tego, że polski MSZ często ostrzega przed podróżami do Egiptu to statystyka mówi jedno – Hurghada i El Gouna to miejsca, w których niebezpieczne sytuacje z udziałem turystów praktycznie się nie zdarzają. Hotele są zawsze strzeżone przez ochronę a na Morzu Czerwonym piratów nie ma 🙂

GNIAZDKA

Gniazdka w Egipcie są identyczne jak nasze europejskie, nie potrzebne są zatem żadne przejściówki.

INTERNET

Sieć WiFi w hotelu jest zazwyczaj przeciążona i nie można na niej polegać. Ze względów organizacyjnych (jak również osobom potrzebującym dostępu do Internetu) zalecamy kupno karty SIM firmy Vodafone lub Orange bezpośrednio na lotnisku po wylądowaniu (później jest to bardzo kłopotliwe).

BUTY NEOPRENOWE i PIANKI

Laguny, w których będziemy pływać w większości mają na dnie przyjemny piasek. Jednak w Egipcie występują muszle o niebezpiecznych kolcach. Dlatego osobom początkującym oraz biorącym udział w szkoleniach zalecamy zabranie ze sobą obuwia neoprenowego. 

DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH

Egipt to wspaniałe miejsce nie tylko do pływania ale tez do nauki kitesurfingu. W sezonie wietrznym mamy tu sporo wiatru a to jest jeden z kluczowych czynników decydujących o sukcesie w czasie kursu. Do tego warunki są naprawdę komfortowe (ciepło) a laguny urokliwe.
Do udziału w wyjeździe zapraszamy tak osoby chcące postawić pierwsze kroki jak i te już dobrze pływające, którym polecamy udział w zajęciach zaawansowanych czy kursie pływania na hydro foilu. Szkolenia prowadzi Łukasz “Doktor” Pietrzykowski – jeden z najdłużej pływających kitesurferów w Polsce.
Szczegółowe informacje o szkoleniach znajdziesz poniżej a jeśli masz pytania – na dole strony znajdziesz formularz kontaktowy. Możesz też kliknąć w ikonkę Whatsapp i wysłać nam wiadomość w ten sposób.

Travel on Board to niezapomniany wyjazd z super zajawkową ekipą. Wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach. Transport, spoty, rescue, szkolenia, szama. W tydzień, od zera opanowałem Kajta na tyle, żeby mieć mega fun z pływania. Czas spędzony idealnie. Będe wracał. Polecam.

Kris

Mimo, że ostatecznie nie miałam możliwości uczestniczyć w wyjeździe, to i tak mam solidne podstawy do polecenia Travel on Board, a szczególnie bezbłędnego podejścia Łukasza, który traktuje temat z wielką pasją i zaangażowaniem – polecam wszystkim przekonać się o czym mówię!:)

Domi

Mega nie zapomniany wyjazd. Super warunki wszystko dopięte na ostatni guzik… super jedzenie!! Na pewno nie był to mój ostatni wyjazd z Doktorem. Gorąca polecam ☺️

Ariel

Hej. Właśnie jestem na świeżo po Progres Campie z Doktorem. Cóż mogę powiedzieć. Kilka kluczowych fachowych wskazówek i człowiek robi pierwsze całkiem wysokie skoki. Na prawdę warto. Cały wyjazd to zupełnie inna opowieść. Już dawno nie zagrało razem tak wiele pozytywnych czynników. Był wiatr, super żarcie, świetna ekipa , zajebista atmosfera, solidne szkolenia, delfiny, pelikan, połowy kalmarów… nie wiem czy to wszystko było zasługą Haisama i Doktora ale podobno mają oni jakieś wtyki u jakichś bogów. Poza tym bezpiecznie, kulturalnie i na poziomie. No to tak trzymać chłopaki!

Michał

Super wyjazd!!! Bardzo polecam. Świetne spoty, wiatr na zamówienie i pyszne jedzenie!!! Doktor-🔝🔝🔝!

Nicram

Super czas🏝🛥 🏄🏻‍♀️☀️🕶❤️🧘🏼‍♀️wypoczynek bez luksusów i napinki, świetna ekipa, sukcesy na Progres Camp, Old School łódka, wszechobecny turkus, uśmiechnięty Kapitan, otwarty na nasze pomysły Kucharz, sala do jogi z widokiem na gwiazdy…..
Dzięki Lucas 😘😘

Ilona

Megawyjazd na kitesafari! Świetna atmosfera, super ekipa, łajba i żarcie I klasa! Do powtórki w następnym sezonie!

Paweł

Polecam wyjazd oraz Doktora jako instruktora. W tydzien udalo mi sie opanowac plywanie na tyle aby miec z tego niezly fun:) samo kitesafari zarowno jak spot przy hotelu byly super- zero zagrozen i spot wlasciwie dla nas spowodowaly, ze nauka byla przyjemnoscia bez martwienia sie o to czy na kogos nie wpadne albo nie poocieram sie o rafe. Super wyjazd, licze na powtorke w przyszlosci!!

Natalia

Polecam Safarinio z Travel on Board, fajna opcja, łącząca kitesafari z hotelowym spotkam. Stosunek jakości do ceny👍. Na łodzi przemiła i pomocna załoga, genialny Kucharz. Dobra atmosfera, bez zbędnej napinki 💜🤙

Agnieszka

Polecam wyjazdy z Travel on Board i Doktora jako instruktora i znawcę historii kitesurfingu:) Safarinio to super opcja na wyjazd kajtowy!

Kasia

Byłem na Safarinio i w skrócie mogę napisać, było mega faaaaaaajnie  Polecam!

Michał

Wyjazd do Wietnamu organizowany przez Doktora byl strzałem w 10! Super organizacja, przemiła przyjacielska atmosfera, pełna profeska i wszystko dopięte na ostatni guzik! Poczujesz się tu jak w domu . Poza tym Doktor ma imponujaca wiedzę o kite i w mig wychwyci i skoryguje Twoje błędy lub niedociagnięcia. Polecam!!

Justyna

Bylem w Wietnamie w zeszłym roku !!! Potwierdzam !!! Miejsce zajebiste ! Pływanie 9/10 wiatr 10/10 wiało co dzień równo 20-25 knt , wypożyczyliśmy skuterki którymi po lokalnych wioskach i miasteczkach zrobiliśmy po 600km ! Jedzenie bajeczne ! Wyjazd organizował nam DOKTOR ! Wszystko dopięte na ostatni guzik ! Polecam.

Marcin

Z czystym sumieniem polecam Łukasza, który zadbał o każdy szczegół naszego wyjazdu do Wietnamu, Matczyna opieka to jest właściwe słowo, Polecam, Goral

Tomek

Wyjazd zapięty na ostatni guzik‼️ dbałość o każdy szczegół a przede wszystkim stały kontakt z organizatorem. Wyjazd 101% zorganizowany i udany ‼️
Gorąco polecam ‼️

Malwina

Bardzo polecam Travel on Board ! Profesjonalna organizacja, elastyczność dla klienta który często zmienia zdanie 😉

Karolina

PARĘ ZDJĘĆ NA ZACHĘTĘ

ODWIEDŹ NASZ SKLEP

ZAINTERESOWANY?

ZOSTAW WIADOMOŚĆ!

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google
  Privacy Policy and Terms of Service apply.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.