wietnam szkolenia kitesurfing polacy my hoa phan rang
my hoa phan rang wietnam kitesurfing

Kitesurfing szkolenia Wietnam.

Jeszcze kilka lat temu kitesurfing w Wietnamie kojarzony był ze spotem w Mui Ne, gdzie głęboka woda i zafalowanie sprawiają początkującym sporo kłopotów. Sytuacja jednak odmieniła się radykalnie kilka lat temu, kiedy powstała pierwsza szkółka na płytkiej lagunie My Hoa (w okolicy miasta Phan Rang). W chwili obecnej spot ten rozwija się błyskawicznie zyskując miano jednego z najlepszych w Azji.

Co zadecydowało o sukcesie My Hoa:

  1. statystyki wiatrowe – w Phan Rang wieje niemalże nieustannie od listopada do marca. Okres grudzień – luty to statystyki rzędu 90-100%. Dzięki temu treningi są systematyczne a za tym idzie progres,
  2. płytka woda – laguna to spot pływowy. Podczas najmocniejszych przypływów woda w lagunie sięga maksymalnie do pasa (ca 1m30cm) ułatwiając tym samym naukę początkującym i średnio zaawansowanym.

Dodatkowy czynnik decydujące o popularności tego miejsca to także okres głównego sezonu wiatrowego. Pomiędzy grudniem a marcem jest niewiele tak wietrznych miejsc na świecie, do tego Wietnam jest bardzo bezpieczny i ciągle na atrakcyjnym poziomie jeśli chodzi o  stosunek cena vs jakość.

Jesteśmy tam od listopada do połowy kwietnia. Szkolimy na najlepszym spocie na lagunie – przy bazie Vietnam Surf Camping.

KURSY DLA POCZĄTKUJĄCYCH i ŚREDNIO ZAAWANSOWANYCH

Popularność kitesurfingu ciągle rośnie i przyciąga nowe osoby chcące spróbować w nim swoich sił. Nadal jest to jednak sport, który rok rocznie zbiera śmiertelne ofiary. Ważna jest tego świadomość zarówno po stronie kursanta jak i trenera. Osobom rozważającym udział w szkoleniu polecamy przeczytać artykuł: Kitesurfing to nie sport dla każdego. Jeśli po tej lekturze dalej jesteście przekonani, że kite to jest właśnie TO (my nie mamy co do tego najmniejszych wątpliwości) to serdecznie zapraszamy na najwyższej jakości szkolenia jakie prowadzimy na najlepszym spocie na lagunie My Hoa – przy bazie Vietnam Surf Camping.

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

CENNIK

  • cena godziny szkolenia to 55USD.

W cenie szkolenia uwzględniony jest niezbędny sprzęt. Kursantów prosimy o przywiezienie ze sobą obuwia neoprenowego (dno laguny w wielu miejscach jest nieprzyjemne dla stóp) oraz odzieży kąpielowej (osobom wrażliwym na chłód polecamy również zabranie docieplacza typu 1,5mm koszulka neoprenowa).

PROGRESS CAMP

LAGUNA MY HOA (PHAN RANG)

mój Hoa Phan rang kitesurfing Mapa Mapa miejscu lokalizacja

Laguna My Hoa to jeden z najlepszych spotów w Azji a z pewnością też czołówka światowa. W My Hoa wiatr wieje niemalże nieprzerwanie od października do połowy marca. Tutaj nie trzeba sprawdzać codziennie prognozy, ważne za to są pływy bo przy mocnych odpływach laguna jest bez wody. Wtedy niezbędny jest spacer za rafę lub trzeba poczekać na przypływ. My Hoa to świetne miejsce zarówno dla początkujących (płytka woda w lagunie) jak również freestylowców i pasjonatów fal. Mamy tu idealne fale dla początkujących i średnio zaawansowanych. Spot wave’owy znajduje się na rafie, która znajduje sie około 500-600m od brzegu, zaraz za laguną, dzięki czemu w przypadku jakiejś solidniejszej pralki i liszowania do płytkiej wody jest blisko.

Szczegółowy opis tego spotu znajdziecie TUTAJ

WIZA

Obywatele Polski wyruszając do Wietnamu muszą posiadać wizę lub promesę wizową. Bez tych dokumentów nie zostaniemy wpuszczeni do samolotu. W ramach naszych usług przygotujemy dla Was Promesę wizową. UWAGA: posiadanie Promesy nie zwalnia z opłaty za samą wizę. Koszt wizy miesięcznej z jednorazowym wjazdem do kraju to 25 USD

Dla osób potrzebujących skrócić do minimum czas odprawy po przylocie – polecamy Fast Track. Ta usług zapewni Wam przejście odprawy wizowej na lotnisku w Wietnamie poza kolejką. .

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

SZCZEPIENIA

Podróżując do Wietnamu nie są wymagane specjalne szczepienia. Zaleca się natomiast standardowy pakiet szczepień takich jak WZW (A i B), Dur brzuszny, Tężec, Błonnica i Wścieklizna. 

CZAS I WALUTA

W okresie zimowym do czasu polskiego doliczamy 6 godzin. Obowiązująca w Wietnamie waluta to Dong Wietnamski. Tu staniecie się szybko milionerami ponieważ jeden dolar to równowartość około 23.000,- dongów. W Mui Ne znajdziemy wiele bankomatów jednak w My Hoa do bankomatu jest daleko w związku z czym zalecamy zabrać ze sobą dolary. Proszę zwrócić uwagę, aby były to nowe wersje banknotów, najlepiej o nominale 100 USD (na niższe nominały otrzymamy gorszy kurs wymiany).

BEZPIECZEŃSTWO

W Wietnamie zdecydowanie możemy czuć się bezpiecznie. Ta sytuacja oczywiście poprawia się im bardziej oddalamy się od miast. W Sajgonie trzeba uważać na kieszonkowców i złodziei na motorach (słyszeliśmy historie o złodziejach wyrywających przechodniom telefony bądź portfele). W Mui Ne możemy już czuć się swobodnie a w My Hoa jak w domu… a może i lepiej. Nie spotkamy się tu z nachalnym nagabywaniem, zaczepkami czy sytuacjami, które wprawią nas w dyskomfort. Zwiedzając Wietnam zawsze spotykaliśmy się z niesamowitą gościnnością i chęcią pomocy. Jest to jeden z aspektów, które w Wietnamie urzekają.

GORĄCZKA DENGA

Obszar delty Mekongu oraz Sajgon są miejscami zagrożonymi występowaniem komarów przenoszących wirus dengi. Zagrożenie występuje głównie w okresie pory deszczowej (czerwiec-grudzień). Komar przenoszący wirus aktywny jest w ciągu dnia (od wschodu do zachodu). Przebywając w tych miejscach należy unikać komarów. Polecamy nosić jasne ubrania (długa nogawka i rękaw) oraz stosować repelenty. Objawy choroby pojawiają się po 3-14 dni od ukłucia komara. Wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo, w dużej części przypadków objawy podobne są do silnej grypy (wysoka gorączka, bóle mięśni) a w niektórych przypadkach choroba może się rozwinąć w fazę DHF, która grozi nawet śmiercią. Dlatego występujących objawów nie wolno lekceważyć i w przypadku ich wystąpienia niezbędna jest jak najszybsza wizyta u lekarza. Więcej informacji o denge znajdziesz tu: Gorączka Denga.

GNIAZDKA

Gniazdka w Wietnamie są identyczne jak nasze europejskie, nie potrzebne są zatem żadne przejściówki.

INTERNET

Sieć komórkowa jak również Wi-Fi są w Wietnamie znacznie lepiej rozwinięte niż w Polsce. Praktycznie w każdym miejscu, nawet malutkiej spelunce działa wi-fi. Bez problemu można również kupić kartę Sim wraz z pre paidowym internetem.

MOTORY I SKUTERY

Poruszanie się skuterami wymaga (poza międzynarodowym prawem jazdy kat. A) specjalnego zezwolenia. Realnie mało kto je posiada a w przypadku kontroli policji… trzeba sobie radzić po słowiańsku. Ruch na drogach w Wietnamie jest szalony. Jazda nocą bez świateł, pod prąd, plus wyskakujące pod koła zwierzęta nie powinny Was zaskoczyć. Zalecamy bardzo dużą ostrożność i pamiętanie o tym, że ubezpieczenie raczej nie pokryje kosztów wypadku pojazdem do kierowania którego nie posiadamy uprawnień.

BUTY NEOPRENOWE i PIANKI

Dno laguny My Hoa to w wielu miejscach mieszanka piasku i kamyków, o które można pokaleczyć stopy. Osobom początkującym zalecamy zabranie ze sobą obuwia neoprenowego. Paniom a także osobom planującym naukę zalecamy także zabranie leginsów czy cienkiej piani z długą nogawką zabezpieczające przed zadrapaniem skóry.

Tak osobom już pływającym jak i chcącym rozpocząć naukę kitesurfingu polecamy skorzystanie z naszych usług w zakresie organizacji wyjazdów do Wietnamu. W ofercie mamy zarówno wyjazdy grupowe jak i indywidualne. Zapewniamy pełen pakiet usług, które pozwolą Wam nie przejmować się formalnościami i logistyką potrzebną do udania się na super wakacje. Wyszukamy najlepsze połączenia lotnicze, zaplanujemy logistykę, przygotujemy promesę wizową. odbierzemy z lotniska, przedstawimy ofertę noclegową i zapewnimy wsparcie na każdym etapie wyjazdu.

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

Przygotowanie kalkulacji indywidualnej kosztuje 25,- USD, które są zwracane w przypadku zakupu oferty.

Koszt wyjazdu oczywiście będzie bardzo różny w zależności od terminu jak również wybranych opcji noclegowych. Abyście mieli lepsze wyobrażenie o jakich kwotach mówimy, przedstawimy Wam jedną naszych z ofert: Noworoczne Spalanie Kalorii:

Lot Qatarem Wawa-Hanoi-Wawa: ca. 2.100,- PLN

Cena pobytu: 595,- USD (ca. 2.300,- PLN).

W tej cenie bogaty pakiet: promesa wizowa, 2 loty wewnętrzne, 9 nocy w super obiektach ( 8 w My Hoa, 1 w Hanoi), korzystanie z bazy kajtowej, niezbędne transfery, pakiet eko oraz nasza ‘matczyna’ opieka.

WIETNAM: WYJAZDY INDYWIDUALNE

DOKTOR

Chief Executive Pirate w Travel On Board

Kitesurfingiem zajmuje się od pierwszych dni tej dyscypliny w Polsce (rok 2000). Samouk i pasjonat. Young oldboy rocznika ’75. Do dnia dzisiejszego prowadzi szkolenia dla początkujących jak również progress campy. Z ramienia Niesfornej Fundacji Surferskiej Pomocy, jako jedyny szkoleniowiec w Polsce brał udział w pierwszym zorganizowanym na świecie kursie kwalifikacyjnym na instruktora sitkitingu (kitesurfing dla osób poruszających się na wózku). Wciąż zakochany w kitesurfingu. Fun oldschoolu i wave’u –  choć też dobrym raley nie pogardzi.

FOTO GALERIA

NAPISZ DO NAS!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.