Progress Camp – szkolenie ‘must have’ każdego kajciarza.

Surferki i Surferzy! Travel On Board zaprasza Was na szkolenia z Doktorem – jednym z prekursorów kajta w Polsce, człowiekiem całkowicie uzależnionym od wiatru, wody i palm 🙂

“Mój pierwszy kontakt z kajtem to był rok 2000. Nie było instruktorów, metodyki szkolenia, sprzęt był śmiertelnie niebezpieczny. Jednak mimo tych, ograniczeń każde pływanie to był progres a w związku z tym motywacja – coś czego nie doświadczyłem z taką intensywnością w żadnym innym sporcie.”

Szybki progres, kontakt z siłami przyrody, naturą do tego słońce i widowiskowość to cechy, które także dziś przyciągają do kiteboardingu rzesze ludzi na całym świecie. Jednak pomimo ogromnych zmian w sprzęcie jak i dostępności profesjonalnej kadry instruktorskiej tylko niewielki procent z pływających wykorzystuje w pełni swój potencjał.

OBEJRZYJ VIDEO

CZY PO 5-6 LATACH PŁYWANIA TWOJE UMIEJĘTNOŚCI ODBIEGAJĄ ZNACZĄCO OD TYCH 2-3 LATA TEMU?

Obawiamy się, że większość z Was po cichu odpowie, że NIE. Lata mijają a ilość trików w naszym arsenale pozostaje ta sama. Sami dobrze wiemy po sobie jak to jest. Wychodzimy na wodę z myślą, że będziemy ćwiczyć to czy tamto, po czym okazuje się, że wieje za słabo, albo za mocno i czop jest za duży … a w sumie to najpierw trzeba się rozpływać…

I tak mijają kolejne sesje, wyjazdy, sezony. Na szczęście kajt ciągle się rozwija a w raz z tą dynamiką pojawiają się nowe oferty – także w zakresie szkolenia. Dotychczas do wyboru mieliśmy dwa typy szkoleń:

 1. szkolenie podstawowe, na którym kursant uczy się pływać od zera oraz
 2. pro campy, które były kierowane już do bardzo zaawansowanych a do tego odstraszały ceną.

Dopiero w ostatnim czasie pojawiły się PROGRESS CAMPY… choć prawda jest taka, że w dużej mierze to pro campy niejako ‘zdegradowały’ się do tej roli. Czym zatem i do kogo kierowany jest progress camp?

inverted frontroll with tail grab kitesurfing tricks

PROGRESS CAMP KIEROWANY JEST DO OSÓB Z DOBRĄ KONTROLĄ LATAWCA I DESKI, KTÓRE CHCĄ RADYKALNIE ROZWINĄĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI

… a pod tą definicję de facto kwalifikuje się 80% pływających!

 1. Początkujący – jeśli masz opanowane swobodne ostrzenie w prawo i lewo a do tego zakochałeś się w kitesurfingu to Progress Camp z Doktorem pchnie Twoje umiejętności do przodu o minimum dwa sezony.
 2. Średnio zaawansowani – jeśli masz za sobą już pierwsze skoki ale chciałbyś zacząć ‘latać’ nad windsurferami to na Progress Campie z Doktorem nauczysz się ‘latać’ wysoko … ale też bezpiecznie dla siebie i innych – windsurferzy są spoko!
 3. Zaawansowani – STYL – jest o niebo ważniejszy niż ilość trików, które umiesz wykonać. To on Cię definiuje i sprawia, że Twoje pływanie wyróżnia Cię na spocie. Na Progress Campie z Doktorem wszystkie Twoje triki zostaną sfilmowane i poddana analizie podczas video coachingu. Do tego otwieramy się na triki unhooked i kiteloopy.
progress camp kitesurfing szkolenie

CZEMU WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W NASZYM PROGRESS CAMPIE

 

“Kitesurfing to dla mnie coś znacznie więcej niż sport. To cała filozofia jaka jest związana z byciem ‘surf’ – czyli coś co staje w opozycji do wszechobecnej komercjalizacji i życia pod dyktando dóbr materialnych. Bycie profesjonalnym kitesurferem to w dzisiejszym świecie misja.”

Progress Campy z Doktorem to przede wszystkim:

 1. Małe grupy (min 2, max 4 osoby) a w związku z tym odpowiednia ilość czasu aby szkolenie było efektywne (łatwo policzyć, że przy 6cio osobowej grupie i godzinie szkolenia trener poświęci Ci co najwyżej 10 minut).
 2. Rozmaite opcje czasowe. Nie musisz wykupować od razu całego tygodnia. Jeśli chcesz dopracować kilka trików to wystarczą Ci dwa dni szkolenia. Nie przepłacaj!
 3. Ogromne doświadczenie (Doktor jako jedyny trener w Polsce pracował z osobami sparaliżowanymi) i cierpliwość. 
 4. Kameralny, surferski klimat bez spiny i wojskowej dyscypliny.
szkolenie kitesurfing kurs progress camp

JAK TO WYGLĄDA I ILE KOSZTUJE

Każdy dzień Progress Campu z Doktorem składa się z:

 1. zajęć teoretycznych – podczas których przygotowujemy się na sucho do planowanych ćwiczeń na wodzie,
 2. rozgrzewki i stretchingu – niezbędnych aby maksymalnie ‘otworzyć’ mobilność ciała,
 3. dwóch sesji treningowych na wodzie – trwających każda minimum godzinę,
 4. video coachingu – czyli analizy wideo materiału nagranego podczas treningu na wodzie.

W przypadku kursu całotygodniowego poznacie także:

 1. zaawansowaną teorię okna wiatrowego – czy wiesz co się dzieje z latawcem kiedy przyciągasz bar? czemu na jednych latawcach pływa się łatwiej pod wiatr niż na innych?
 2. jak wytrymować bar i dobrać sprzęt pod siebie,
 3. technologie używane w projektowaniu desek i latawców

Cennik:

 1. Kurs tygodniowy (6 dni treningu na wodzie +jeden dzień szkolenia teoretycznego i regeneracji): 385,- EUR
 2. Szkolenie dwudniowe: 150,- EUR
 3. Szkolenie trzydniowe: 210,- EUR
 4. Szkolenie czterodniowe: 260,- EUR
 5. szkolenie pięciodniowe: 300,- EUR