kite mecca pierwsza polska szkółka kitesurfingu w dominikanie

Kite Mecca Pierwsza Polska Szkółka Kitesurfingu w Dominikanie

Lata temu, kiedy moje wyobrażenie świata opierało się na książkach Kapuścińskiego i filmach Tony Halika marzyłem o życiu na wyspie, na rajskiej plaży otoczonej palmami i turkusową wodą. W Dominikanie niczym w zwierciadle zobaczyłem odbicie marzeń z mojego dzieciństwa.

Kitesurfingiem pasjonuję się od końca lat 90tych a zawodowo uprawiam od roku 2011. Przez ten okres każde lato spędzałem w Chałupach a zimy na różnych spotach dookoła świata. Niestety gdy zaatakowała pandemia podróżowanie stało się skomplikowane a moje ulubione destynacje zamknęły się na gości z zewnątrz.
Zimę sezonu 20/21 spędzałem zatem w Egipcie pilnie obserwując czy pojawiają się jakieś sensowne opcje na kajtowy wyjazd. W styczniu na turystykę otworzyła się Dominikana. Kraj, którego nigdy nie uważałem za destynację z warunkami na fajne pływanie. Razem z grupą wspaniałych ludzi ruszyliśmy na spot, który wypatrzyłem na satelitarnych mapach. Z tej wyprawy powstały dwa filmiki, do obejrzenia których bardzo Was zachęcam. Zebrały sporo pozytywnych komentarzy. Znajdziecie je na końcu strony i na naszym kanale YouTube.

kite mecca

Kilkumiesięczny pobyt na Dominikanie wprawił mnie w autentyczny zawrót głowy. Zaskoczyło mnie tam wszystko. Przede wszystkim ilość wiatru. Gdy zacząłem analizować dane ze stacji meteo okazało się, że w Dominikanie są miejsca gdzie wieje ponad 300 dni w roku! Do tego klimat, ahhhh! przyjemne lato dwanaście miesięcy w roku. Co więcej? Przepiękna przyroda, łatwy do nauczenia się hiszpański, energia latino i przyjazne zagranicznym inwestorom przepisy. Gdy w kwietniu 2021r. na lotnisku w Puerto Plata wsiadałem do samolotu w kierunku Polski, w głowie zapadła decyzja – wracam tu jak najszybciej i otwieram szkółkę kajta!

Kite Mecca Pierwsza Polska Szkółka Kitesurfingu w Dominikanie

Po powrocie do Polski zaczęło się więc planowanie. Kilka miesięcy później, 3 lutego 2022 wsiedliśmy do samolotu i polecieliśmy z szarej, polskiej zimy prosto do raju! 

kite mecca las terrenas dominikana

Jako lokalizację pod szkółkę wybrałem miejscowość Las Terrenas. Ten uroczy kurort położony jest w jednej z najpiękniejszych części Dominikany, na półwyspie Samana. Tutaj co parę kroków widoki są jak pocztówki z raju. Porośnięte palmowymi gajami piękne plaże i cudowna woda w każdym odcieniu błękitu. Do tego wspaniałe infrastruktura nakierowana na turystów i laguna z płaską wodą – idealna do nauki kitesurfingu. 

kite mecca

Pierwsze 5 miesięcy w Las Terrenas to była ciągła jazda. Szalony rollercoaster zapewniający naprawdę dużo emocji każdego rodzaju. Na szczęście większość była bardzo pozytywna a wnioski jednoznaczne – #RajJestTuTeraz !

kite mecca dominikana

Warunki do nauki, pływania i życia są tutaj fantastyczne. Las Terrenas to miejsce, w którym odnalazłem wszystko czego potrzebuję do szczęścia. W końcu po wielu latach cygańskiego życia trafiłem na wyspę moich marzeń. Mam nadzieję, że wkrótce się tutaj zobaczymy a na koniec wrzucam długą listę powodów, dla których Kite Mecca to jedno z najlepszych miejsc do nauki kajta na świecie. Zanim jednak do niej przejdziemy – zapraszam jeszcze na filmik z naszego spotu 🙂

10 powodów, dla których Kite Mecca to najlepsze miejsce do nauki kitesurfingu na świecie.

  1. 12 miesięcy wiatru w roku! – tak, to jest trudne do wyobrażenia ale to fakt. Codziennie zbieramy dane ze stacji meteo z naszego spotu. Od października 2021 do października 2022 było aż 293 dni z wiatrem. Szczegóły na temat wiatru i pogody znajdziecie na stronie Statystyki Wiatrowe w Las Terrenas.
  2. Wieje jak z suszarki – przez większość roku wiatr jest bardzo równy dzięki czemu znacznie szybciej ‘poczujesz’ latawiec.
  3. Płaska woda – laguna na naszym spocie osłonięta jest przez rafy dzięki temu woda jest w niej spokojna pomimo tego, że jest głęboko.
  4. Pływanie bez pianki – cały rok trwa u nas lato. Temperatury w ciągu dnia wahają się średnio pomiędzy 27 a 30 stopni.
  5. Pływanie bez butów – w lagunie nie ma ani jeżozwierzy ani kolczastych muszli.
  6. Brak niebezpiecznej fauny i flory – rekinów brak, parzących meduz brak, niebezpiecznych płaszczek też brak.
  7. Wyśmienita kadra szkoleniowa – w Kite Mecca zatrudniamy tylko doświadczonych instruktorów. Jakość jest dla nas kluczowa. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami jakie wystawiają nam nasi klienci na naszym Profilu Google.
  8. Starannie dobrany sprzęt – każdy element wyposażenia naszej szkółki został dogłębnie przetestowany i starannie dobrany. Korzystamy z latawców legendarnej marki Naish Kiteboarding, certyfikowanych barów Slingshot oraz produkowanych w Polsce desek Shinn. Do tego z kursantem jesteśmy w stałym kontakcie przez radio.
  9. Tylko zajęcia 1 na 1 – szkolenia grupowe są nieefektywne i dla kursanta nieopłacalne. W Kite Mecca prowadzimy kursy tylko w formacie jeden student, jeden instruktor.
  10. Cudowne widoki i przyroda – ten element być może nie ma większego wpływu na szybkość przyswajania wiedzy ale z pewnością jest wisienką na tym smakowitym torcie. Na spocie jest po prostu przepięknie <3
Welcome to the best kitesurfing school in Las Terrenas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.