kite vlog zima zasady poradnik

Kite Vlog: Kitesurfing Is My Religion

Jest październik 2020. Do problemów wynikających z koronowego szaleństwa doszło mi jeszcze złamanie dłoni.
9 września na koniec fantastycznej sesji, podczas triczku na zwrocie dostałem szkwał. Woda była w tym miejscu bardzo płytka, pechowo upadłem do przodu i uderzyłem dłonią w dno. Zabolało ale przez myśl mi nie przeszło, że właśnie złamałem dwie kości śródręcza i następne półtora miesiąca spędzę w gipsie. Jako, że nie umiem siedzieć bezczynnie to rozmowy ze znajomymi zainspirowały mnie do TEJ zaskakującej decyzji – startuję z vlogiem!

O czym będzie ten vlog i czemu zdecydowałem się go robić?

Kajtem zainteresowałem się pod koniec lat 90-tych. W roku 2000 udało mi się skompletować pierwszy sprzęt. Można więc powiedzieć, że jestem z nim związany niemalże od momentu powstania. Przez wiele lat kitesurfing był moją pasją, tematem, któremu oddawałem się w wolnym czasie. Zbieg przedziwnych zdarzeń sprawił jednak, że w roku 2013 (mając 38 lat) zdecydowałem się rzucić wszystko i zacząłem żyć tak jak przez wiele lat marzyłem. Od tego czasu kite to już nie tylko moja pasja. To też moja praca a jak głosi hasztag to nawet religia 😉 Celem wszystkiego co robię jest to, żeby jak najwięcej pływać i stale się rozwijać w tej dziedzinie. Jako, że robię to już od 20-tu lat to widziałem i doświadczyłem sporo, ale na pewno jeszcze nie jedno przede mną.

O czym zatem będzie ten vlog? W sumie to o życiu zwariowanego gościa w średnim wieku, który poświęcił się pasji 🙂 czyli o pływaniu, szkoleniach, sprzęcie, spotach, podróżach… Będą poradniki, będą tutoriale i będzie też lifestyle. Czasami będzie na poważnie, czasami na śmiesznie ale zawsze będzie prawdziwie i oryginalnie.

Zapraszam! Doktor.

ZAPRASZAMY TEŻ NA INSTAGRAM

[fts_instagram instagram_id=17841406353310036 access_token=IGQVJYMEV2ZA2F3WUdYVWFIZAkFwdHhXY1R2NXVuV2pkN1lMNUdORjJSRmRRZAGh2MXhaaGdBeFktV19UN3dILWtvcXFqYXBoc3JXT1VUNXFIVXdCS2QtaWNoNk1EajItOXpPbi0wdkZAB pics_count=6 type=basic super_gallery=yes columns=3 force_columns=yes space_between_photos=1 icon_size=65px hide_date_likes_comments=no]

WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PŁYWANIU NA KAJCIE ZIMĄ – Podstawy.

Zimno już zagościło nad Polską, do tego ograniczenia w podróżowaniu sprawiły, że większość osób, która w tym okresie wyruszała w świat na kajtowe wyjazdy zostanie w kraju. Co więc robić? Pływać!
Pomimo niskich temperatur okres od jesieni do wiosny jest często dość wietrzny. Przygotowując się odpowiednio do takich warunków można dalej cieszyć się z tego co oferuje nam kajt! Poczucia wolności, kontaktu z przyrodą i wspaniałej aktywności na świeżym powietrzu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pływanie w zimnej wodzie może być bardzo niebezpieczne. Dlatego poza odpowiednim przygotowaniem trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

W pierwszej części poradnika poruszymy następujące tematy:
– jak i w co się ubrać,
– jakie umiejętności są niezbędne i przy jakim wietrze wychodzić,
– jaka jest bezpieczna odległość od brzegu,
– czy pływać samemu,
– co zabrać na pływanie,
– na co zwrócić uwagę w sprzęcie.

Odcinek kolejny polecam już nie tylko osobom zaczynającym swoją przygodę z pływaniem w niskich temperaturach ale także zaawansowanym. Będziemy w nim poruszać kwestie związane z ratownictwem. W tym celu do udziału zaprosiłem Ane Piżl, która jest ratownicą medyczną z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Ane oczywiście pływa też na kajcie a na co dzień pracuje w służbach medycznych oraz prowadzi firmę ADRENALTIKA (https://www.adrenaltika.pl/) organizującą szkolenia z pierwszej pomocy i ratownictwa. 
Będzie bardzo ciekawie!

Żeby Was nic nie ominęło – polecamy zapisać się do newslettera oraz/lub/i zasubskrybować nasz kanał na Youtube.

ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.