SLINGSHOT UFO KITE RECENZJA VLOG

Kite Vlog: Recenzja latawca Slingshot UFO 9m (2020).

Witajcie bracia i siostry!
W Wasze oczy i uszy oddaję pierwszą na moim vlogu recenzję. Zanim jednak do niej przejdziemy to opowiem Wam dlaczego ją zrobiłem i co z tym tematem chciałbym robić dalej.

Branża kite zdominowana przez marketingowy bełkot.

Kajtem pasjonuje się już ponad 20 lat. Jedną z rzeczy, które co roku niezmiennie mnie fascynują są opowieści producentów a propos tego jakież to niesamowite nowości i rewolucyjne rozwiązania wprowadzają w kolejnej generacji sprzętu. Jeszcze na początku lat dwutysięcznych miałem chytry plan, żeby zacząć zbierać reklamy i w końcu zdemaskować tą propagandową bańkę ale jakoś zawsze sobie myślę, że to już na pewno ostatni raz sobie na to pozwalają, że przecież nie można co roku pisać (zmieniając grafikę na latawcu), że ta nowa generacja jest rewolucyjnie zajebista!
Niestety ramię w ramię z tą propagandą lecą także recenzje publikowane w kajtowych czasopismach. To jakie cuda są tam wypisywane zrozumiałem zajmując się dystrybucją sprzętu BLADE Kiteboarding. Znałem te kajty na wylot, tak samo jak i wszelkie najmniejsze zmiany w poszczególnych generacjach i ze zdumienia nie mogłem wyjść czytając przeróżne rewelacje zawarte w tych pseudo recenzjach. Do dziś się zastanawiam czy oni w ogóle realnie testują ten sprzęt bo w sumie większość zawartych w tych artykułach fotografii pochodzi od producentów. O zawrót głowy przyprawiają mnie też ‘konkursy’ na najlepszy latawiec czy deskę gdzie kryterium decydującym o zwycięzcy jest ilość zebranych głosów. Wyniki tych wyborów są więc tyle warte co wybory naszego Adrianka.

Zróbmy więc recenzje, jakich nie zrobił nikt!

Tu i ówdzie pojawiają się nieco bardziej wiarygodne recenzje jednak większość z nich jest realizowana przez osoby, które są powiązane z firmą, której produkt omawiają. Ewentualnie jeśli nawet są rzetelne to bardzo często także mdłe, niewyraźne i omijają wady czy minusy produktu. Od dawna więc marzy mi się miejsce, gdzie ktoś zacznie mówić jak jest a sprzęt będzie testowany porządnie i w różnych warunkach. Kiedyś nawet trafiłem na taką inicjatywę ale niestety dość szybko to miejsce zamilkło. I nie dziwi mnie to wcale bo realizowanie takiego projektu wymaga naprawdę ogromnego wkładu czasu a także środków materialnych. Ogarnięcie od A do Z tej recenzji, którą właśnie dla Was przygotowałem zajęło mi sporo ponad miesiąc!
Dlaczego aż tyle? Po pierwsze wychodzę z założenia, że podstawą dobrej recenzji jest porządne opływanie danego sprzętu. Jeśli komuś się wydaje, że podczas godziny pływania już WIE wszystko to … mam zamiar przygotować vloga a propos tego jak testować sprzęt, żeby go faktycznie poznać 🙂 W związku z tym samo opływanie kajta to jest dla mnie minimum 5-7 sesji po ca 2h. Czas ten trzeba znaleźć gdzieś poza godzinami pracy więc już tylko to sprawia, że proces ten trwa długo. Do tego dochodzą nagrania video, które często z różnych powodów się nie udają i trzeba je powtarzać a na koniec dochodzą godziny edycji, renderingu, przygotowania napisów, publikowania…. Jest to naprawdę bardzo pracochłonne zajęcie. 

… ciąg dalszy poniżej….

ZAPRASZAMY NA INSTAGRAM

[fts_instagram instagram_id=17841406353310036 access_token=IGQVJYMEV2ZA2F3WUdYVWFIZAkFwdHhXY1R2NXVuV2pkN1lMNUdORjJSRmRRZAGh2MXhaaGdBeFktV19UN3dILWtvcXFqYXBoc3JXT1VUNXFIVXdCS2QtaWNoNk1EajItOXpPbi0wdkZAB pics_count=6 type=basic super_gallery=yes columns=3 force_columns=yes space_between_photos=1 icon_size=65px hide_date_likes_comments=no]

NIEZALEŻNE RECENZJE NA WASZE ZAMOWIENIE?!

Wpadł mi zatem do głowy pomysł, żebyśmy zrobili to wspólnym wysiłkiem. Mogłoby to wyglądać tak:

  1. robimy ankietę jaki sprzęt chcecie żebym wziął na warsztat,
  2. dogaduję się z dystrybutorem na użyczenie sprzętu na testy,
  3. w serwisie Buy Me a Coffee założyłem konto, gdzie stawiając mi wirtualną kawę możemy uzbierać budżet, który pozwoli mi to zadanie wykonać,
  4. minimalny budżet na recenzję oceniam na… im więcej się da uzbierać tym po prostu szybciej będę mógł taką recenzje wyprodukować.

Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie, jakie macie sugestie. A poniżej znajdziecie już filmik z recenzją UFO. Jest dłuuuugi bo i temat wymagał obszernego wstępu i prezentacji moich dotychczasowych doświadczeń z hydrofoilem.
Wasz Doktor 😀

NIE BĄDŹ SKNERA, POSTAW KAWĘ 🙂
Jeśli podoba Wam się mój vlog i przedstawiane w nim materiały to klikając w poniższy przycisk możecie postawić mi wirtualną kawę. Dzięki temu nigdy na moim kanale nie znajdziecie irytujących reklam a i dodatkowo zmotywujecie mnie do dalszej pracy. ALOHA!

ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.