kitesurfing najlepsze destynacje gdzie na kajta

Kitesurfing: najlepsze destynacje.

Pływanie na kajcie pociąga za sobą podróżowanie. Jest tyle wspaniałych, egzotycznych plaż, które warto odwiedzić! Tym bardziej zimą, kiedy niskie temperatury i słabe statystyki wiatrowe zamykają Europę i jej okolicę. Jednak pytanie o to gdzie czy kiedy warto polecieć na kajta jest ciągle jednym z najczęściej pojawiających się na kajtowych grupach i forach. W większość przypadków odpowiedzi na nie udzielają osoby ‘umoczone’ w ten biznes przez co ich obiektywizm może tracić mocno na ostrości. Do tego dochodzi jeszcze aspekt psychologiczny. Jeśli na jakąś destynację jesteśmy ‘napaleni’ albo pasuje nam ze względu na termin urlopu w pracy, to podświadomie wybieramy te odpowiedzi, które wspierają kierunek naszego napalenia 🙂

Sami niestety, kilkukrotnie padliśmy ofiarą któregoś z wymienionych czynników. Od kiedy jednak odkryliśmy opublikowane na stronie Bstoked.net narzędzie trafiamy już bezbłędnie. Oczywiście używamy go w planowaniu naszych grupowych wyjazdów, dzięki czemu do chwili obecnej na żadnym statystyki wiatrowe nie były niższe niż 75% (a średnia oscyluje wokół 80-85)! Klikając w poniższą grafikę przeniesiecie się na stronę aplikacji. Zanim to zrobicie polecamy poczytać jeszcze jak najlepiej z niej korzystać a dla tych, którym nie chce się za dużo klikać przygotowaliśmy listę pewniaków, którą znajdziecie na końcu tego artykułu.

maps presenting windiest countries month by month

Ekipa z Bstoked odwaliła świetną robotę. Więc jeśli chcesz dobrze zaplanować swoja kolejną kajtową ekspedycje to nie zastanawiaj się i klikaj w link do aplikacji.

Działanie aplikacji jest bardzo proste. Wybieramy interesujący nas miesiąc i na mapie ukażą się podświetlone na różne odcienie zielonego państwa, w których w danym okresie coś wieje. Podzielone są one na 3 kategorie:

 1. 80-100% ekspozycji na wiatr – to pewniaki. Nie ma co się dużo zastanawiać – pakuj quiver i ruszaj,
 2. 60-80% ekspozycji na wiatr – tam warto jechać, jeżeli poza kajtem nastawiamy się na relaks z rodziną lub zwiedzanie,
 3. kraje o statystykach poniżej 60% –  polecamy jedynie tym, którzy kitesurfing uprawiają głównie w social mediach.

Na sam koniec podrzucimy Wam listę krajów, które w poszczególnych miesiącach można uznać za pewne. Oczywiście jak każde narzędzie także to ma swoje wady i ułomności. Stanowi ono jednak idealną bazę do dalszych poszukiwań informacji o konkretnych spotach w danej lokacji. Najmniejszy wybór mamy w październiku i listopadzie. Największy w lipcu.

 1. styczeńAZJA: Wietnam, Filipiny; AFRYKA: Południowa Afryka, Kenia; AMERYKA POŁUDNIOWA: Panama, Kolumbia, Kostaryka; KARAIBY: Martynika, Gwadelupa, St. Vincent i Grenadyny.
 2. luty: AZJA: Wietnam, Filipiny; AMERYKA POŁUDNIOWA: Wenezuela, Panama, Kolumbia, Kostaryka; KARAIBY: Martynika, Gwadelupa, St. Vincent i Grenadyny, Bonair.
 3. marzec: AZJA: Filipiny; AFRYKA: Cape Verde; AMERYKA POŁUDNIOWA: Wenezuela, Panama, Kolumbia, Kostaryka; KARAIBY: Martynika, St. Vincent i Grenadyny, Bonair.
 4. kwiecień: AFRYKA: Dakhla, Maroko, Cape Verde; AMERYKA POŁUDNIOWA: Wenezuela, Kolumbia; KARAIBY: Bonair.
 5. maj: AFRYKA: Dakhla, Maroko, Cape Verde; AMERYKA POŁUDNIOWA: Wenezuela, Kolumbia; KARAIBY: Bonair, St. Vincent i Grenadyny.
 6. czerwiec: AZJA: Indonezja, Sri Lanka, Oman; AFRYKA: Egipt, Madagaskar, Dakhla, Maroko; AMERYKA POŁUDNIOWA: Wenezuela, Kolumbia; KARAIBY: Martynika, St. Vincent i Grenadyny, Bonair.
 7. lipiec: EUROPA: Hiszpania, Grecja; AZJA: Turcja, Indonezja, Sri Lanka, Oman; AFRYKA: Egipt, Madagaskar, Dakhla, Maroko; AMERYKA POŁUDNIOWA: Kolumbia, Peru; KARAIBY: Dominikana, Gwadelupa, Bonair.
 8. sierpień: EUROPA: Hiszpania, Grecja; AZJA: Turcja, Sri Lanka, Oman; AFRYKA: Egipt, Madagaskar, Dakhla, Maroko; AMERYKA POŁUDNIOWA: Brazylia, Peru; KARAIBY: Dominikana.
 9. wrzesień: AFRYKA: Egipt, Madagaskar, Dakhla, Maroko; AMERYKA POŁUDNIOWA: Brazylia, Peru.
 10. październik: AFRYK: Madagaskar; AMERYKA POŁUDNIOWA: Brazylia, Peru.
 11. listopad: AFRYKA: Namibia; AMERYKA POŁUDNIOWA: Brazylia, Peru, Kostaryka.
 12. grudzień: AZJA: Wietnam, Filipiny; AFRYKA: Południowa Afryka, Namibia; AMERYKA POŁUDNIOWA: Brazylia, Kostaryka; KARAIBY: Gwadelupa, St. Vincent i Grenadyny.

Życzymy Wam udanych podróży i duuużo wiatru!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.