LET YOUR KITE DREAMS COME TRUE!

ZALECAMY OGLĄDAĆ W POZYCJI PANORAMICZNEJ

PRZEKRĘĆ TELEFON NA BOK DLA LANS ODBIORU


DOMINIKANA: KITESURFING NA SECRET SPOCIE vol.2

Bracia i siostry!

Ci z Was, którzy lepiej mnie znają wiedzą, że mam ‘żyłkę eksploratora’. Coś mam takiego wpisane w dna, że najbardziej pociągają mnie owiane tajemnicą, nieznane destynacje … jak również ta niepewność, która towarzyszy ich odkrywaniu! Tak było kilka lat temu z wietnamską wioską My Hoa. Teraz na celownik trafia Dominikana. Ruszamy więc po przygodę! Pozostańcie otwarci na niespodzianki, które mogą się zdarzyć pomimo tego, że wszystko przygotowuję tak, żebyście zażyli potężny zastrzyk LUZU! Jestem cały czas z Wami i jak na każdym wyjeździe – będę dbał o wasze zadowolenie i radość całym sobą.

Wasz Doktore 😉

TERMINY WYJAZDU

Na Dominikanie wieje podobno prawie cały rok. To miejsce gdzie się wybieramy ma podobno wiatr 300 dni w roku…
Dużo tych podobno ale cóż – tam gdzie się wybieramy niewiele osób do tej pory pływało.
Pamiętajmy jednak, że Dominikana szczyci się mianem mekki kitesurfingu. To właśnie na Dominikanie powstało i jest zarejestrowane IKO – pierwsza organizacja, która opracowała metodologię nauczania kursantów i licencjonowania instruktorów. Z Dominikany pochodzi też wielu czołowych zawodników.


Na Dominikanie mamy dwa sezony wiatrowe: letni, kiedy wieje najlepiej (maj-lipiec) oraz zimowy gdy wiatru jest nieco mniej (styczeń-marzec).
W sezonie letnim mamy jednak pod dostatkiem innych destynacji. Lecimy więc pod koniec lutego na tydzień (można zostać dwa jeśli ktoś jest chętny) w terminie:

27 lutego – 6/7 marca 2021
(wylot w
sobotę – lot powrotny w sobotę/ lądowanie niedziela rano)

POGODA NA DOMINIKANIE

WIATR

O wietrze już wspomniałem trochę w zakładce Terminy. Ponieważ sezon zimowy jest słabszy od tego letniego to szukałem miejsca, w którym wieje najlepiej! Z informacji jakie zebrałem wynika, że na naszym secret spocie mamy minimum 5 węzłów więcej niż w Cabarete. Co bardzo ważne – wiatry są głównie termiczne więc czynnikiem decydującym będą nie tyle prognozy co chmury. Jeśli tylko mamy słońce to mamy i wiatr. Wiać zaczyna koło południa i najmocniej jest koło godziny 4 popołudniu. Moje szacunki są następujące – minimum 70% dni będzie wiać powyżej 14-tu węzłów, maksymalnie do 30tu węzłów. Pamiętajcie też o tym, że Travel On Board to świątynia kitesurfingu. Jesteśmy pomazańcami bogów wiatru!

WSCHÓD I ZACHÓD SŁOŃCA

W planowanym okresie pobytu wschód będziemy mieć koło godziny 7mej rano a zachód przed 7mą wieczorem. Dzień trwa niecałe 12cie godzin.

TEMPERATURY

Temperatury rozpieszczają! Średnie temperatury powietrza w lutym to ca 25-30 stopni C a wody około 25 stopni.
Pamiętajcie, że na wyjazd niezbędny jest dobry krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem. Polecamy wysokiej klasy kosmetyki dostępne w naszym SKLEPIE.

GŁÓWNIE PŁYTKO I PŁASKO

Ta lagunka powyżej będzie naszym głównym spotem. Ma około 1,5km szerokości, płycizna na około 500m od brzegu. Znajduje się 10min od miejsca, w którym nocujemy. Jako, że jest to secret spot z prawdziwego zdarzenia to nie ma tam żadnej szkółki, bazy ani rescue – jesteśmy sami i dbamy o siebie nawzajem. Wiatr jak widzicie jest głównie On (side on) Shore więc jakby coś to zawsze nas dopchnie do brzegu Nie mam pewności co do dna. Mogą się zdarzyć jeżowce czy kawałek rafy więc na wszelki wypadek zabieramy buty.

Teoretycznie można też pływać zaraz przy naszej willi ale z moich analiz wynika, że wiatr będzie tam słabo wchodził. Podobno też dość szybko robi się tam głęboko, przy brzegu mogą cumować jakieś łódki – wiec to spot dla zaawansowanych. W okolicy jest jeszcze jedno miejsce, które wygląda ciekawie i można je zeksplorować – jest bardzo blisko naszej chatki.
A poza tym, 10 kilometrów od brzegu mamy proszę Państwa TO!

ja dostaję gęsiej skórki na samą myśl o pływaniu tam!!!

WYJAZD O CHARAKTERZE PRYWATNYM

Travel On Board nie jest organizatorem imprez turystycznych.

Jesteśmy Waszym doradcą. TOB nie sprzedaje biletów lotniczych, miejsc noclegowych czy transferów. Poszukujemy dla Was ciekawych miejsc i atrakcyjnych wyjazdów, które rezerwujecie i kupujecie na własną rękę.

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

Cenę całkowitą od osoby (miejsce w pokoju dwuosobowym) szacuję na:
1.475,- USD (5.450,- PLN) dla osób pływających
oraz na 1.255,- USD (4.710,- PLN) dla nie kajtujących
.
Głównym czynnikiem mającym wpływ na koszt jest bilet lotniczy. Ceny biletów mocno się wahają (w kalkulacji jest przyjęta cena z górnego pułapu).
Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje jakie wykorzystałem do opracowania tej propozycji.

Szacowana kwota 1.475,- USD obejmuje:
Lot czarterowy Warszawa -> Dominikana -> Warszawa. Koszt około 3.200,- złotych (865 usd). Osoby zdecydowane otrzymają kontakt do biura turystycznego gdzie dokonają zakupu.
Transfery (lotnisko-hotel-lotnisko) szacuję na 60usd od osoby – szczegóły znajdziecie w zakładce Plan Pobytu.
Noclegi to 280usd od osoby. Szczegóły znajdziecie w zakładce Noclegi.
Członkostwo w TOB Trip Club to 70usd od osoby.
Udział w TOB Kite Club to 200usd od osoby pływającej.

Inne wydatki:
Ubezpieczenie.
Przewóz sprzętu kite – 125usd.
Karta Turystyczna – na Dominikanę nie potrzebujemy wizy ale trzeba wykupić Kartę za 15usd.
Wyżywienie (poza śniadaniami).
Dojazdy na spot.
Opcjonalne, indywidualne szkolenia kite dla zaawansowanych.

7 NOCLEGÓW

NOCLEGI W KLIMATYCZNYM HOTELU PRZY PLAŻY

Na Dominikanie lądujecie popołudniu i zaraz po odprawie ruszacie w podróż na miejsce docelowe (ca 3h jazdy).
Kolejny tydzień spędzacie w niewielkim hotelu z bardzo dobrymi rekomendacjami, położonym bezpośrednio przy plaży.
Cena za dobę wraz ze śniadaniem to 40USD od osoby w pokoju dwuuosobowym. Jest kilka pokoi kilkuosobowych dla zainteresowanych.
(zdjęcia hotelu w poniższej galerii)

HOTEL

FOLLOW, FOLLOW THE SUN!

Wyloty z Warszawy są w soboty. Samolot powrotny ląduje w Wawie w niedzielę rano, więc jest chwila na dojazd do domu i zderzenie z wizją poniedziałku 😀

Wylot z Wawy o godzinie 9:00. Lecicie Deramlinerem. Bagaż rejestrowany 20kg, podręczny 8kg.
Lądowanie na Dominikanie o godzinie 15:20 czasu lokalnego. Na lotnisku czeka na Was Senior ‘Rodrige’ 🙂
Bezpośrednio z lotniska jedziecie do hotelu. Przejazd będzie trwać około 3h. W hotelu jesteście przed 20:00.
Pełne 6 dni spędzacie na miejscu.
W sobotę (06/03) o godzinie 13:00 transfer powrotny na lotnisko.
Lot powrotny jest o godzinie 18:20
W Warszawie samolot ląduje w niedzielę (07/03) o godzinie 9:20 rano.

WAŻNE INFORMACJE - PRZECZYTAJ KONIECZNIE

KORONAWIRUS

Na chwilę obecną (styczeń 2021) nie ma ograniczeń w podróżowaniu z Polski na Dominikanę. Nie ma także obowiązku wykonania testu przed wylotem ale osoby przybywające mogą zostać poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa (podobno się nie zdarza). Dominikana wprowadziła bezpłatne ubezpieczenie dla turystów w razie zarażenia się wirusem SARS-CoV-2, którego ważność przedłużono do 31.03.2021r. Ubezpieczenie to umożliwia korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, bezpłatnego noclegu w przypadku konieczności pozostania na Dominikanie z powodu zachorowania na COVID-19 oraz bezpłatnej zmiany lotu.

Na terenie kraju obowiązuje godzina policyjna od 19:00 do 5:00 od poniedziałku do piątku oraz od 17:00 do 5:00 rano w weekendy. Realnie w niewielkich miejscowościach (a do takiej lecicie) przepis ten jest stosowany bardzo luźno a w czasie trwania godziny policyjnej nawet otwarte są restauracje (info od właściciela willi).

W PRZYPADKU ZAMKNIĘCIA GRANIC

Wybór Dominikany nie był przypadkowy – lecicie tam czarterem a to znaczy, że w przypadku nagłego zamknięcia granic macie zagwarantowany powrót do Polski!

KWARANTANNA

W chwili obecnej kwarantanna dla osób powracających z zagranicy obowiązuje do końca stycznia więc nie dotyczy okresu planowanego wyjazdu. Oczywiście terminy te mogą ulec zmianie. 

WIZA

Wizy nie potrzebujemy ale trzeba wykupić tzw. Karty Turysty (Tarjeta de Turista). Można to zrobić online – podeślę Wam linka. Ważność paszportu – wystarcza na długość pobytu. Maksymalny czas pobytu to 90 dni.

SZCZEPIENIA

Podróżując na Dominikanę nie są wymagane specjalne szczepienia. Zaleca się natomiast standardowy pakiet szczepień takich jak WZW (A i B), Dur brzuszny, Tężec, Błonica i Wścieklizna. 

LEKARSTWA

Jeśli ktoś coś potrzebuje to należy zabrać ze sobą. Na miejscu może być problem z nabyciem i ceny podobno bardzo wysokie.

KREM Z FILTREM I REPELENT

Nie zapomnijcie zabrać dobrego eco filtra, nie zawierającego mikrocząstek i innego syfu, który niszczy rafy. Warto też zaopatrzyć się w środki na komary. Wieczorem wylatują w poszukiwaniu dawców krwi!

BUTY NEOPRENOWE i PIANKI

Koniecznie weźcie buty neoprenowe – lepiej mieć i nie użyć niż nie mieć i pociąć stopy. Jeśli chodzi o pianki to już kwestia indywidualna. Teoretycznie starczą same szorty/bikini ale jak zawieje mocniej to może być chłodno. Ja zabieram krótką, 2mm.

WALUTA

Na Dominikanie płacimy w peso. 10 peso to ca. 0,6 złotego. W naszej docelowej destynacji nie znajdziecie bankomatu. W związku z tym w gotówkę zaopatrujemy się po wylądowaniu (na lotnisku). Warto też mieć w zapasie dolary, które można wymienić w razie potrzeby lokalnie.

BEZPIECZEŃSTWO

Zgodnie z informacjami od lokalnego agenta zdecydowanie należy uważać na klapki, które jako wspaniały obiekt do żucia podkradają okoliczne pieski 🙂

GNIAZDKA

Niezbędny będzie adapter! Na Dominikanie gniazda są w standardzie US (3 otwory).

INTERNET

Internet w willi podobno hula elegancko. Osoby, które chcą mieć internet w telefonie kupują SIM karty na lotnisku. Polecana firma, z najlepszym zasięgiem to CLARO

TOB TRIP CLUB

Dostęp do informacji pozwalających na samodzielne dokonanie rezerwacji odbywa się po wykupieniu członkostwa w TOB Trip Club. Wysokość opłaty członkowskiej ustalana jest indywidualnie dla każdej propozycji wyjazdowej. Opłata jest bezzwrotna.

TOB KITE CLUB

Wyjazd kierowany jest przede wszystkim do osób pływających, posiadających umiejętności na poziomie IKO 2+ (pływanie swobodnie pod wiatr). W ramach pakietu TOB Kite Club otrzymasz szeroki zestaw kajtowych (i nie tylko) usług. W przypadku wyjazdu tygodniowego pakiet obejmuje:
Kliknij aby zobaczyć pełen opis


codzienną pomoc i wsparcie na spocie,
opłaty za wstęp do parku, w którym znajduje się spot (25 usd),
1,5h zajęć grupowych realizowanych przez 4 dni o charakterze zaawansowanym (nauka skoków/trików, pływania na hydrofoilu czy desce strapless o wartości ca 230usd),
profesjonalną dokumentacja foto i video z pływania (o wartości 150usd),
wsparcie podczas całego wyjazdu (absolutnie nieocenione!).
Łączna wartość tygodniowego członkostwa to ca: 405usd (1.500,-PLN) vs 200usd w ofercie!

Travel on Board to niezapomniany wyjazd z super zajawkową ekipą. Wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach. Transport, spoty, rescue, szkolenia, szama. W tydzień, od zera opanowałem Kajta na tyle, żeby mieć mega fun z pływania. Czas spędzony idealnie. Będe wracał. Polecam.

Kris

Mimo, że ostatecznie nie miałam możliwości uczestniczyć w wyjeździe, to i tak mam solidne podstawy do polecenia Travel on Board, a szczególnie bezbłędnego podejścia Łukasza, który traktuje temat z wielką pasją i zaangażowaniem – polecam wszystkim przekonać się o czym mówię!:)

Domi

Mega nie zapomniany wyjazd. Super warunki wszystko dopięte na ostatni guzik… super jedzenie!! Na pewno nie był to mój ostatni wyjazd z Doktorem. Gorąca polecam ☺️

Ariel

Hej. Właśnie jestem na świeżo po Progres Campie z Doktorem. Cóż mogę powiedzieć. Kilka kluczowych fachowych wskazówek i człowiek robi pierwsze całkiem wysokie skoki. Na prawdę warto. Cały wyjazd to zupełnie inna opowieść. Już dawno nie zagrało razem tak wiele pozytywnych czynników. Był wiatr, super żarcie, świetna ekipa , zajebista atmosfera, solidne szkolenia, delfiny, pelikan, połowy kalmarów… nie wiem czy to wszystko było zasługą Haisama i Doktora ale podobno mają oni jakieś wtyki u jakichś bogów. Poza tym bezpiecznie, kulturalnie i na poziomie. No to tak trzymać chłopaki!

Michał

Super wyjazd!!! Bardzo polecam. Świetne spoty, wiatr na zamówienie i pyszne jedzenie!!! Doktor-🔝🔝🔝!

Nicram

Super czas🏝🛥 🏄🏻‍♀️☀️🕶❤️🧘🏼‍♀️wypoczynek bez luksusów i napinki, świetna ekipa, sukcesy na Progres Camp, Old School łódka, wszechobecny turkus, uśmiechnięty Kapitan, otwarty na nasze pomysły Kucharz, sala do jogi z widokiem na gwiazdy…..
Dzięki Lucas 😘😘

Ilona

Megawyjazd na kitesafari! Świetna atmosfera, super ekipa, łajba i żarcie I klasa! Do powtórki w następnym sezonie!

Paweł

Polecam wyjazd oraz Doktora jako instruktora. W tydzien udalo mi sie opanowac plywanie na tyle aby miec z tego niezly fun:) samo kitesafari zarowno jak spot przy hotelu byly super- zero zagrozen i spot wlasciwie dla nas spowodowaly, ze nauka byla przyjemnoscia bez martwienia sie o to czy na kogos nie wpadne albo nie poocieram sie o rafe. Super wyjazd, licze na powtorke w przyszlosci!!

Natalia

Polecam Safarinio z Travel on Board, fajna opcja, łącząca kitesafari z hotelowym spotkam. Stosunek jakości do ceny👍. Na łodzi przemiła i pomocna załoga, genialny Kucharz. Dobra atmosfera, bez zbędnej napinki 💜🤙

Agnieszka

Polecam wyjazdy z Travel on Board i Doktora jako instruktora i znawcę historii kitesurfingu:) Safarinio to super opcja na wyjazd kajtowy!

Kasia

Byłem na Safarinio i w skrócie mogę napisać, było mega faaaaaaajnie  Polecam!

Michał

Wyjazd do Wietnamu organizowany przez Doktora byl strzałem w 10! Super organizacja, przemiła przyjacielska atmosfera, pełna profeska i wszystko dopięte na ostatni guzik! Poczujesz się tu jak w domu . Poza tym Doktor ma imponujaca wiedzę o kite i w mig wychwyci i skoryguje Twoje błędy lub niedociagnięcia. Polecam!!

Justyna

Bylem w Wietnamie w zeszłym roku !!! Potwierdzam !!! Miejsce zajebiste ! Pływanie 9/10 wiatr 10/10 wiało co dzień równo 20-25 knt , wypożyczyliśmy skuterki którymi po lokalnych wioskach i miasteczkach zrobiliśmy po 600km ! Jedzenie bajeczne ! Wyjazd organizował nam DOKTOR ! Wszystko dopięte na ostatni guzik ! Polecam.

Marcin

Z czystym sumieniem polecam Łukasza, który zadbał o każdy szczegół naszego wyjazdu do Wietnamu, Matczyna opieka to jest właściwe słowo, Polecam, Goral

Tomek

Wyjazd zapięty na ostatni guzik‼️ dbałość o każdy szczegół a przede wszystkim stały kontakt z organizatorem. Wyjazd 101% zorganizowany i udany ‼️
Gorąco polecam ‼️

Malwina

Bardzo polecam Travel on Board ! Profesjonalna organizacja, elastyczność dla klienta który często zmienia zdanie 😉

Karolina

KILKA FOTEK Z OKOLICY 🙂

POLUB NASZ INSTAGRAM!

[fts_instagram instagram_id=17841406353310036 access_token=IGQVJYMEV2ZA2F3WUdYVWFIZAkFwdHhXY1R2NXVuV2pkN1lMNUdORjJSRmRRZAGh2MXhaaGdBeFktV19UN3dILWtvcXFqYXBoc3JXT1VUNXFIVXdCS2QtaWNoNk1EajItOXpPbi0wdkZAB pics_count=6 type=basic super_gallery=yes columns=3 force_columns=yes space_between_photos=1 icon_size=65px hide_date_likes_comments=no]

ZAINTERESOWANY?

ZOSTAW WIADOMOŚĆ!

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google
    Privacy Policy and Terms of Service apply.