LET YOUR KITE DREAMS COME TRUE!

ZALECAMY OGLĄDAĆ W POZYCJI PANORAMICZNEJ

PRZEKRĘĆ TELEFON NA BOK DLA LANS ODBIORU


EGIPT: KITE SAFARI 2020

 

ODWOŁANE 🙁
ale się nie poddajemy! jeszcze będzie normalnie!
#kitesurfingismyreligion

 

Surferki i surferzy! Zapraszamy Was na rajskie wyspy Egiptu!

Egipskie Kite Safari dopracowało się już miana legendarnego wyjazdu kitesurfingowego. Szczerze mówiąc naprawdę trudno doświadczyć gdzie indziej takiej jakości pływania w przystępnej cenie a do tego zaledwie kilka godzin lotu z Europy.

Kite Safari to też jeden z najbezpieczniejszych wyjazdów pod względem ekspozycji na koronawirusa, ponieważ cały czas pozostajemy w niewielkiej, zamkniętej grupie (więcej informacji o tym jak dbamy o Wasze bezpieczeństwo w zakładce INFORMACJE).

IDEALNE WARUNKI DO NAUKI

SKOK Z DACHU ŁODZI

KALENDARZ NA SEZON 2020

UWAGA! ze względu na bardzo zmienną sytuację związaną z pandemią, ostateczny termin może ulec zmianie. Jest on uzależniony od terminu lotów czarterowych.

WRZESIEŃ: 10-17/09 (opcja w przypadku zainteresowania)

WRZESIEŃ: 24/09 – 01/10

PAŹDZIERNIK: 01-08/10

POGODA W EGIPCIE ROZPIESZCZA

WIATR

Sezon wiatrowy w Egipcie trwa od czerwca do końca września. Jednak na znajdujących się na pełnym morzu wyspach wiatr jest zawsze nieco silniejszy dzięki czemu mamy dużą szansę na pływanie także w maju i październiku. Ponadto jako kapłani w świątyni kitesurfingu zawsze jesteśmy w łasce bogów wiatru i każdy nasz wyjazd to strzał w 10! Jeśli chodzi o siłę wiatru to jak to w Egipcie – spodziewać można się wszystkiego: od 10 do 35 węzłów. Dlatego polecamy zabierać wszystkie możliwe rozmiary latawców. Na wyspach pływamy w płytkich lagunach z wiatrem wiejącym od brzegu. Wiatr jest stabilny i bardzo przyjemny.

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

TEMPERATURY

Wrzesień to jeden z miesięcy z najprzyjemniejszą pogodą. Letnie upały już minęły a zimowe chłody jeszcze nie nadeszły. Pływać można bez pianek (jeśli ktoś jest bardzo wrażliwy to polecamy cienką piankę 2mm) a wieczory na pokładzie łodzi spędzamy na krótkim rękawie. W pierwszym tygodniu października pogoda powinna być podobna.
Niezależnie od okresu w Egipcie niezbędny jest dobry krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem. Polecamy wysokiej klasy kosmetyki dostępne w naszym SKLEPIE.

TAWILA, GEISUM i ABU MINQAR

WYSPA: TAWILA

kite safari tawila wyjazdy egipt

Tawila to czołowa destynacja podczas Kite Safarinio. Niestety ze względu na stosunkowo niewielką odległość od bardzo popularnej El Gouny staje się coraz bardziej zatłoczona. Tawila ma niemal wszystko z rajskiej plaży. Kolory wody to tęcza z odcieni niebieskiego, zaczynając od niemalże fluorescencyjnego turkusu po głęboki granat. Najlepszy wiatrowo okres dla Egiptu (statystyki 80-100%) to miesiące czerwiec – wrzesień. Zaletą Kite Safarinio jest to, że na wyspach wiatr jest zawsze o kilka węzłów silniejszy niż na lądzie. Dzięki temu sezon ‘wyspiarski’ zaczyna się już w maju i trwa do października. Na Tawili pływamy w płytkiej lagunie (woda do pasa) przy wietrze off shore. Nie jest to żadnym problemem ponieważ w odwodzie zawsze czekają dwie ratunkowe łodzie motorowe. Z kolei zaletą tego kierunku jest to, że po stronie zawietrznej woda jest płaska. Dno laguny jest stosunkowo piaszczyste jednak początkującym polecamy zaopatrzyć się w buty neoprenowe.

Kliknij aby zobaczyć opis pozostałych spotów

WYSPA: POŁUDNIOWY GEISUM

kite safari geisum wyspa egipt

Geisum w stosunku do Tawili jest położone jeszcze bardziej na północ. Wiatr jest tu z reguły nieco silniejszy niż na Tawili. Sam spot podobnie jak poprzedni to rozległa laguna z wodą do pasa i urzekającymi kolorami wody. Ciekawostką, dodającą industrialnego klimatu pływaniu są znajdujące się w okolicy szyby naftowe. Także tutaj pływa się na off shore, dzięki czemu woda w lagunie pozostaje płaska nawet przy mocnym wietrze.

WYSPA: ABU MINQAR

abu minqar kite safari egipt wyjazdy wyspy

Abu Munqar to spot położony blisko Hurghady co odbiera mu co nieco z uroku i tajemnicy morskiej przygody. Jednak samo miejsce jest rewelacyjne. Mamy tu w sumie dwie laguny z ogromną przestrzenią do pływania. Dodatkową zaletą tego miejsca jest to, że zazwyczaj jest tutaj niewiele łodzi i często cały ten spot mamy tylko dla siebie. Osoby pływające działają głównie po stronie zawietrznej długiej łachy piachu rozdzielającej laguny. Strona nawietrzna to miejsce świetne do prowadzenia szkoleń czy osób mających jeszcze trudności z ostrzeniem.

7 NOCY NA ŁODZI

ŁÓDŹ SPRING LAND ****

7 pełnych dni spędzimy na łodzi.

Pobyt na łodzi to esencja Kite Safari. Odrywamy się od lądu i problemów a dalej czeka nas już tylko relaks, pływanie i fenomenalne jedzenie!

Kliknij aby czytać dalej

Na najwyższym pokładzie naszej łódki można się w trakcie dnia opalać a w nocy podziwiać gwiazdy. Wieczorami czas spędzamy głównie w strefie chill wylegując się na wygodnych poduszkach i popijając “soczki”. Na pewno nie zabraknie też nocnych połowów kalmarów. Łódź jest wyposażona w dwie motorówki zodiac, którymi transportujemy się na wyspy. Korzystamy z nich oczywiście jeśli ktoś potrzebuje na wodzie pomocy.

Obszar, po którym się poruszamy nie jest mocno zafalowany jednak osobom wrażliwym na czas przeprawy polecamy zażyć Aviomarin. W trakcie postoi łódź jest cumowana w spokojnych zatokach w związku z czym zupełnie nie buja.

NASZE SAFARI TRWA PEŁNE 7 DNI!

Każdy turnus Safari rozpoczyna się i kończy w czwartek… tak przynajmniej wyglądało to w latach poprzednich.
Obecnie sytuacja jest bardzo zmienna a dokładnych informacji o lotach jeszcze nie znamy. W związku z czym zamieszczony poniżej plan może ostatecznie ulec zmianie.

 1. Lot do Hurghady: lecimy z Warszawy ale w zależności od godzin lotów powrotnych istnieje możliwość lotu także z innych miast.
 2. Dla głównej grupy lecącej z Warszawy mamy przygotowany transfer z lotniska do hotelu. Osobom przylatującym o innej godzinie pomagamy w organizacji przejazdu do portu.
 3. Pierwszą noc spędzamy na łodzi zacumowanej w porcie.
 4. Kolejnego dnia o świcie wyruszamy w morze 🙂
 5. W zależności od warunków (które monitorujemy na bieżąco) decydujemy o tym, na którą wyspę się udamy.
 6. Siódmego dnia wieczorem wracamy do portu.
 7. Trzy godziny przed planowanym lotem ruszamy busem na lotnisko i wracamy do Polski 🙂

WAŻNE INFORMACJE - PRZECZYTAJ KONIECZNIE

KORONAWIRUS

Zaletą Kite Safari jest praktycznie zerowy kontakt z większymi grupami, nieznanych osób. Bezpośrednio po przylocie odbieramy Was z lotniska i transferujemy bezpośrednio na łódź. Cały pobyt spędzamy w niewielkiej grupie (max 20 osób), która spełniła wymagania bezpieczeństwa wirusologicznego przed wejściem na pokład samolotu. Na koniec pobytu transferujemy Was oczywiście naszymi busami na lotnisko.
Załoga łodzi przed i po każdym turnusie ma badaną temperaturę oraz wypełnia deklarację zdrowotną. Ponadto pomiędzy turnusami załoga schodzi z łodzi tylko w nagłych, wymagających tego sytuacjach. Kajuty i powierzchnie wspólne są dezynfekowane po każdym turnusie. W każdej chwili na łodzi dostępne są środki dezynfekujące, z których będziemy na bieżąco korzystać. Jedna kajuta pozostanie wolna – przeznaczona jako izolatka w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych. Pamiętajmy też, że wirus nie lubi słońca i wiatru, na które nasza łódka jest wystawiona przez cały czas 🙂

WIZA

W chwili obecnej, wizy do Egiptu dla obywateli państw UE zostały tymczasowo zawieszone 😀 Oszczędzamy 25 dolarów!

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

CHOROBA LOKOMOCYJNA

Osobom wrażliwym na bujanie łódki polecamy przed wypłynięciem łyknąć Aviomarin. Po dopłynięciu na wyspę pozostajemy na spokojnych wodach laguny. Z kolei pomiędzy wyspami odległości są na tyle nie duże, że nie powinno dojść do wystąpienia nieprzyjemnych objawów. Nie zapomnij poinformować nas o tym – na bieżąco monitorujemy pogodę więc będziemy mogli doradzić jak najlepiej postąpić.

SZCZEPIENIA

Podróżując do Egiptu nie są wymagane specjalne szczepienia. Zaleca się natomiast standardowy pakiet szczepień takich jak WZW (A i B), Dur brzuszny, Tężec, Błonica i Wścieklizna. 

WALUTA

Obowiązującą w Egipcie walutą jest Funt Egipski.  Przeliczając ceny na złotówki najłatwiej jest je w uproszczeniu dzielić na 4 ponieważ 100 funtów to równowartość około 24 zlotych. W Hurghadzie raczej bez problemu znajdziemy bankomat jednak na łodzi posługujemy się już tylko gotówką (funty/dolary/euro). Przywożąc dolary z Polski proszę zwrócić uwagę, aby były to nowe wersje banknotów, najlepiej o nominale 100 USD (na niższe nominały otrzymamy gorszy kurs wymiany).

BEZPIECZEŃSTWO

Pomimo tego, że polski MSZ często ostrzega przed podróżami do Egiptu to statystyka mówi jedno – Hurghada i El Gouna to miejsca, w których niebezpieczne sytuacje z udziałem turystów praktycznie się nie zdarzają. Hotele są zawsze strzeżone przez ochronę a na Morzu Czerwonym piratów nie ma 🙂 Będąc na łodzi należy jednak przestrzegać zasad bezpieczeństwa, które omawiamy przed rejsem. Zabronione jest m.in. spożywanie alkoholu.

GNIAZDKA

Gniazdka w Egipcie są identyczne jak nasze europejskie, nie potrzebne są zatem żadne przejściówki.

INTERNET

Sieć WiFi w hotelu jest zazwyczaj przeciążona i nie można na niej polegać. Z kolei na łodzi często możemy być poza zasięgiem. Ze względów organizacyjnych (jak również osobom potrzebującym dostępu do Internetu) zalecamy kupno karty SIM firmy Vodafone bezpośrednio na lotnisku po wylądowaniu (później jest to bardzo kłopotliwe).

BUTY NEOPRENOWE i PIANKI

Laguny, w których będziemy pływać w większości mają na dnie przyjemny piasek. Jednak w Egipcie występują muszle o niebezpiecznych kolcach.  Dlatego osobom początkującym oraz biorącym udział w szkoleniach zalecamy zabranie ze sobą obuwia neoprenowego. 

NAJLEPSZA CENA NA RYNKU

Każdy nasz klient mówi to samo: Kite Safari to najlepszy wyjazd na kajta!

Trudno doświadczyć kitesurfingu w lepszej wersji. Mamy tu niemalże wszystko potrzebne do idealnego wypoczynku.
Cudowne, płytkie laguny z turkusową wodą. Dużo pływania, świetny relaks w doborowym towarzystwie, Morską przygodę, piękną przyrodę i co bardzo ważne – wyśmienitą kuchnię. A to wszystko w najlepszej na rynku cenie.

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

Nasza cena jest nie do pobicia!
Za trwające pełne 7 dni Safari zapłacicie 795 euro*

* podana cena nie jest ostateczna. W chwili obecnej nie znamy jeszcze wszystkich nowych procedur (np. w przewozach dozwolone jest 50% obłożenie miejsc), które mogą mieć wpływ na ostateczną cenę.

Cena obejmuje:

 • wszystkie niezbędne transfery,
 • 7 noclegów na łodzi w opcji Full Board (3 posiłki dziennie + soft drinks),
 • zabezpieczenie w postaci łódki ratunkowej,
 • foto relację z wyprawy,
 • super organizację i dbałość o szczegóły – zerknij na opinie naszych klientów

 

Cena nie obejmuje:

 • lotu do i z Hurghady,
 • ubezpieczenia (najlepiej z opcją pokrycia kosztów odwołania imprezy)
 • kosztów przewozu bagażu sportowego,
 • napiwków dla załogi łodzi (25 eur),
 • opcjonalnych szkoleń kite.

Travel on Board to niezapomniany wyjazd z super zajawkową ekipą. Wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach. Transport, spoty, rescue, szkolenia, szama. W tydzień, od zera opanowałem Kajta na tyle, żeby mieć mega fun z pływania. Czas spędzony idealnie. Będe wracał. Polecam.

Kris

Mimo, że ostatecznie nie miałam możliwości uczestniczyć w wyjeździe, to i tak mam solidne podstawy do polecenia Travel on Board, a szczególnie bezbłędnego podejścia Łukasza, który traktuje temat z wielką pasją i zaangażowaniem – polecam wszystkim przekonać się o czym mówię!:)

Domi

Mega nie zapomniany wyjazd. Super warunki wszystko dopięte na ostatni guzik… super jedzenie!! Na pewno nie był to mój ostatni wyjazd z Doktorem. Gorąca polecam ☺️

Ariel

Hej. Właśnie jestem na świeżo po Progres Campie z Doktorem. Cóż mogę powiedzieć. Kilka kluczowych fachowych wskazówek i człowiek robi pierwsze całkiem wysokie skoki. Na prawdę warto. Cały wyjazd to zupełnie inna opowieść. Już dawno nie zagrało razem tak wiele pozytywnych czynników. Był wiatr, super żarcie, świetna ekipa , zajebista atmosfera, solidne szkolenia, delfiny, pelikan, połowy kalmarów… nie wiem czy to wszystko było zasługą Haisama i Doktora ale podobno mają oni jakieś wtyki u jakichś bogów. Poza tym bezpiecznie, kulturalnie i na poziomie. No to tak trzymać chłopaki!

Michał

Super wyjazd!!! Bardzo polecam. Świetne spoty, wiatr na zamówienie i pyszne jedzenie!!! Doktor-🔝🔝🔝!

Nicram

Super czas🏝🛥 🏄🏻‍♀️☀️🕶❤️🧘🏼‍♀️wypoczynek bez luksusów i napinki, świetna ekipa, sukcesy na Progres Camp, Old School łódka, wszechobecny turkus, uśmiechnięty Kapitan, otwarty na nasze pomysły Kucharz, sala do jogi z widokiem na gwiazdy…..
Dzięki Lucas 😘😘

Ilona

Megawyjazd na kitesafari! Świetna atmosfera, super ekipa, łajba i żarcie I klasa! Do powtórki w następnym sezonie!

Paweł

Polecam wyjazd oraz Doktora jako instruktora. W tydzien udalo mi sie opanowac plywanie na tyle aby miec z tego niezly fun:) samo kitesafari zarowno jak spot przy hotelu byly super- zero zagrozen i spot wlasciwie dla nas spowodowaly, ze nauka byla przyjemnoscia bez martwienia sie o to czy na kogos nie wpadne albo nie poocieram sie o rafe. Super wyjazd, licze na powtorke w przyszlosci!!

Natalia

Polecam Safarinio z Travel on Board, fajna opcja, łącząca kitesafari z hotelowym spotkam. Stosunek jakości do ceny👍. Na łodzi przemiła i pomocna załoga, genialny Kucharz. Dobra atmosfera, bez zbędnej napinki 💜🤙

Agnieszka

Polecam wyjazdy z Travel on Board i Doktora jako instruktora i znawcę historii kitesurfingu:) Safarinio to super opcja na wyjazd kajtowy!

Kasia

Byłem na Safarinio i w skrócie mogę napisać, było mega faaaaaaajnie  Polecam!

Michał

Wyjazd do Wietnamu organizowany przez Doktora byl strzałem w 10! Super organizacja, przemiła przyjacielska atmosfera, pełna profeska i wszystko dopięte na ostatni guzik! Poczujesz się tu jak w domu . Poza tym Doktor ma imponujaca wiedzę o kite i w mig wychwyci i skoryguje Twoje błędy lub niedociagnięcia. Polecam!!

Justyna

Bylem w Wietnamie w zeszłym roku !!! Potwierdzam !!! Miejsce zajebiste ! Pływanie 9/10 wiatr 10/10 wiało co dzień równo 20-25 knt , wypożyczyliśmy skuterki którymi po lokalnych wioskach i miasteczkach zrobiliśmy po 600km ! Jedzenie bajeczne ! Wyjazd organizował nam DOKTOR ! Wszystko dopięte na ostatni guzik ! Polecam.

Marcin

Z czystym sumieniem polecam Łukasza, który zadbał o każdy szczegół naszego wyjazdu do Wietnamu, Matczyna opieka to jest właściwe słowo, Polecam, Goral

Tomek

Wyjazd zapięty na ostatni guzik‼️ dbałość o każdy szczegół a przede wszystkim stały kontakt z organizatorem. Wyjazd 101% zorganizowany i udany ‼️
Gorąco polecam ‼️

Malwina

Bardzo polecam Travel on Board ! Profesjonalna organizacja, elastyczność dla klienta który często zmienia zdanie 😉

Karolina

POLUB NASZ INSTAGRAM!

[fts_instagram instagram_id=17841406353310036 access_token=IGQVJYMEV2ZA2F3WUdYVWFIZAkFwdHhXY1R2NXVuV2pkN1lMNUdORjJSRmRRZAGh2MXhaaGdBeFktV19UN3dILWtvcXFqYXBoc3JXT1VUNXFIVXdCS2QtaWNoNk1EajItOXpPbi0wdkZAB pics_count=6 type=basic super_gallery=yes columns=3 force_columns=yes space_between_photos=1 icon_size=65px hide_date_likes_comments=no]

ZAINTERESOWANY?

ZOSTAW WIADOMOŚĆ!

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google
  Privacy Policy and Terms of Service apply.