ZALECAMY OGLĄDAĆ W POZYCJI PANORAMICZNEJ

PRZEKRĘĆ TELEFON NA BOK DLA LANS ODBIORUEGIPT: KITE SAFARInio 2020

Termin: MAJ, CZERWIEC, WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK

Surferki i surferzy! Zapraszamy Was na rajskie wyspy Egiptu!

Egipskie Kite Safari dopracowało się już miana legendarnego wyjazdu kitesurfingowego. Szczerze mówiąc naprawdę trudno doświadczyć gdzie indziej takiej jakości pływania w przystępnej cenie a do tego zaledwie kilka godzin lotu z Europy.

Kite Safari to marzenie niemalże każdego kitesurfera. Aby umożliwić doświadczenie tego wspaniałego wyjazdu większej rzeszy osób, wprowadziliśmy do klasycznego safari kilka zmian, dzięki którym mamy ofertę cenową nie do pobicia przez konkurencję. Nie zmarnujcie okazji i jak najszybciej dołączcie do jednego z planowanych wyjazdów. Opinie naszych klientów mówią same za siebie – Kite Safarinio to absolutny must have każdego kitesurfera.

NA KITE SAFARInio ZNAJDZIESZ WSZYSTKO TO CO KOCHA KITESURFER

Wiatr, słońce, turkusową, płaską wodę i biały piasek.

A do tego pyszne jedzenie i niepowtarzalne atmosferę morskiej przygody!

W SEZONIE 2020 ZAPRASZAMY NA CZTERY TURNUSY

Ze względu na duże zainteresowanie i rewelacyjne opinie naszych klientów w nadchodzącym sezonie zapraszamy na cztery edycje Kite Safarinio:

MAJÓWKA: 30/04 – 7/05

BOŻE CIAŁO: 4/06 – 11/06

WRZEŚNIÓWKA: 24/09 – 01/10

PAŹDZIERNIKÓWKA: 01/10 – 08/10

POGODA W EGIPCIE ROZPIESZCZA

WIATR

Sezon wiatrowy w Egipcie trwa od czerwca do końca września. Jednak na znajdujących się na pełnym morzu wyspach wiatr jest zawsze nieco silniejszy dzięki czemu mamy dużą szansę na pływanie także w maju i październiku. Ponadto jako kapłani w świątyni kitesurfingu zawsze jesteśmy w łasce bogów wiatru i każdy nasz wyjazd to strzał w 10! Jeśli chodzi o siłę wiatru to jak to w Egipcie – spodziewać można się wszystkiego: od 10 do 35 węzłów. Dlatego polecamy zabierać wszystkie możliwe rozmiary latawców. Na wyspach pływamy w lagunach z wiatrem wiejącym od brzegu. Wiatr jest stabilny i bardzo przyjemny. Z kolei przy hotelu mamy wiatr z kierunku side, side on shore. 

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

TEMPERATURY

W okresach, w których planujemy tegoroczne wyjazdy będziemy mieć bardzo przyjemne temperatury. Na pierwszy turnus (Majówka) polecam zabrać cienkie pianki (2-3mm max, najlepiej z krótką nogawką). W przypadku pozostałych edycji jest to już bardziej kwestia indywidualne – jeśli lubisz ciepło to podobnie jak na wyjazd majowy zabierz ze sobą coś cienkiego.
Niezależnie od okresu niezbędny jest dobry krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem. Polecamy wysokiej klasy kosmetyki dostępne w naszym SKLEPIE.

TAWILA, GEISUM i ABU MINQAR

WYSPA: TAWILA

kite safari tawila wyjazdy egipt

Tawila to czołowa destynacja podczas Kite Safarinio. Niestety ze względu na stosunkowo niewielką odległość od bardzo popularnej El Gouny staje się coraz bardziej zatłoczona. Tawila ma niemal wszystko z rajskiej plaży. Kolory wody to tęcza z odcieni niebieskiego, zaczynając od niemalże fluorescencyjnego turkusu po głęboki granat. Najlepszy wiatrowo okres dla Egiptu (statystyki 80-100%) to miesiące czerwiec – wrzesień. Zaletą Kite Safarinio jest to, że na wyspach wiatr jest zawsze o kilka węzłów silniejszy niż na lądzie. Dzięki temu sezon ‘wyspiarski’ zaczyna się już w maju i trwa do października. Na Tawili pływamy w płytkiej lagunie (woda do pasa) przy wietrze off shore. Nie jest to żadnym problemem ponieważ w odwodzie zawsze czekają dwie ratunkowe łodzie motorowe. Z kolei zaletą tego kierunku jest to, że po stronie zawietrznej woda jest płaska. Dno laguny jest stosunkowo piaszczyste jednak początkującym polecamy zaopatrzyć się w buty neoprenowe.

Kliknij aby zobaczyć opis pozostałych spotów

WYSPA: POŁUDNIOWY GEISUM

kite safari geisum wyspa egipt

Geisum w stosunku do Tawili jest położone jeszcze bardziej na północ. Wiatr jest tu z reguły nieco silniejszy niż na Tawili. Sam spot podobnie jak poprzedni to rozległa laguna z wodą do pasa i urzekającymi kolorami wody. Ciekawostką, dodającą industrialnego klimatu pływaniu są znajdujące się w okolicy szyby naftowe. Także tutaj pływa się na off shore, dzięki czemu woda w lagunie pozostaje płaska nawet przy mocnym wietrze.

WYSPA: ABU MINQAR

abu minqar kite safari egipt wyjazdy wyspy

Abu Munqar to spot położony blisko Hurghady co odbiera mu co nieco z uroku i tajemnicy morskiej przygody. Jednak samo miejsce jest rewelacyjne. Mamy tu w sumie dwie laguny z ogromną przestrzenią do pływania. Dodatkową zaletą tego miejsca jest to, że zazwyczaj jest tutaj niewiele łodzi i często cały ten spot mamy tylko dla siebie. Osoby pływające działają głównie po stronie zawietrznej długiej łachy piachu rozdzielającej laguny. Strona nawietrzna to miejsce świetne do prowadzenia szkoleń czy osób mających jeszcze trudności z ostrzeniem.

3 NOCE W HOTELU | 4 NOCE NA ŁODZI

PANORAMA BUNGALOWS HURGHADA

Hotel ten wybraliśmy z dwóch powodów: 1) świetny spot; 2) niezła kuchnia.

Sam hotel to egipskie 4 gwiazdki (czyli coś w okolicy 3* europejskich). Obiekt aktualnie jest w trakcie renowacji.

Kliknij aby czytać dalej

Obiekt ten wybraliśmy poszukując kompromisu pomiędzy ceną, jakością i warunkami do pływania. Jego zaletą jest tez położenie – mamy stąd blisko do El Gouny jak i centrum Hurghady.

ŁÓDŹ ‘SPRING LAND’

4 dni spędzimy na łodzi – jest to konstrukcja, którą możecie znać z wycieczek nurkowych. Spring Land ma 12 dwuosobowych kajut.

Pobyt na łodzi to esencja Kite Safarinio. Odrywamy się od lądu i problemów. Relaks, pływanie i fenomenalne jedzenie!

Kliknij aby czytać dalej

Na najwyższym pokładzie można się w trakcie dnia opalać a w nocy podziwiać gwiazdy. Wieczorami czas spędzamy głównie w strefie chill wylegując się na poduszkach, chętnych kapitan zaprasza na połowy kalmarów. Łódź jest wyposażona w dwie motorówki zodiac, którymi transportujemy się na wyspy. Korzystamy z nich oczywiście jeśli ktoś potrzebuje na wodzie pomocy.

Obszar, po którym się poruszamy nie jest mocno zafalowany jednak osobom wrażliwym na czas przeprawy polecamy zażyć Aviomarin. W trakcie postoi łódź jest cumowana w spokojnych zatokach w związku z czym zupełnie nie buja.

NASZE SAFARINIO TRWA PEŁNE 7 DNI!

Każdy turnus Safarinio rozpoczyna się i kończy w czwartek. Plan pobytu wygląda z grubsza następująco:

 1. Lot do Hurghady – lecimy z Warszawy ale w zależności od godzin lotów powrotnych istnieje możliwość lotu także z innych miast.
 2. Dla głównej grupy lecącej z Warszawy mamy przygotowany transfer z lotniska do hotelu. Osobom przylatującym o innej godzinie pomagamy w organizacji przejazdu do hotelu.
 3. Pierwsze 3 noce spędzamy w hotelu znajdującym się bezpośrednio przy spocie z płytką laguną. To idealny czas na poznanie się i rozpływanie.
 4. Trzeciego dnia wieczorem jedziemy do Hurghady na wspólną kolację a po niej już na łódź.
 5. Kolejne 4 dni spędzamy na łodzi. W zależności od bieżących warunków decydujemy o tym, na którą wyspę popłyniemy.
 6. Siódmego dnia wieczorem wracamy do portu, następnie jedziemy na pyszną kolację a dalszą część wieczoru spędzamy w klubie w El Gounie.
 7. Trzy godziny przed planowanym lotem ruszamy busem na lotnisko i wracamy do Polski 🙂

WAŻNE INFORMACJE - PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WIZA

Obywatele Polski wjeżdżając do Egiptu muszą posiadać wizę. Na szczęście przed wyjazdem nie trzeba nic załatwiać. Wizę kupujemy na lotnisku, przed odprawą. Koszt wizy miesięcznej z jednorazowym wjazdem do kraju to 25 USD. Polecamy zabrać ze sobą długopis – potrzebny do wypełnienia formularza przy odprawie.

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

SZCZEPIENIA

Podróżując do Egiptu nie są wymagane specjalne szczepienia. Zaleca się natomiast standardowy pakiet szczepień takich jak WZW (A i B), Dur brzuszny, Tężec, Błonnica i Wścieklizna. 

WALUTA

Obowiązującą w Egipcie walutą jest Funt Egipski.  Przeliczając ceny na złotówki najłatwiej jest je w uproszczeniu dzielić na 4 ponieważ 100 funtów to równowartość około 24 zlotych. W Hurghadzie raczej bez problemu znajdziemy bankomat jednak na łodzi posługujemy się już tylko gotówką (funty/dolary/euro). Przywożąc dolary z Polski proszę zwrócić uwagę, aby były to nowe wersje banknotów, najlepiej o nominale 100 USD (na niższe nominały otrzymamy gorszy kurs wymiany).

BEZPIECZEŃSTWO

Pomimo tego, że polski MSZ często ostrzega przed podróżami do Egiptu to statystyka mówi jedno – Hurghada i El Gouna to miejsca, w których niebezpieczne sytuacje z udziałem turystów praktycznie się nie zdarzają. Hotele są zawsze strzeżone przez ochronę a na Morzu Czerwonym piratów nie ma 🙂 Będąc na łodzi należy jednak przestrzegać zasad bezpieczeństwa, które omawiamy przed rejsem. Zabronione jest m.in. spożywanie alkoholu.

GNIAZDKA

Gniazdka w Egipcie są identyczne jak nasze europejskie, nie potrzebne są zatem żadne przejściówki.

INTERNET

Sieć WiFi w hotelu jest zazwyczaj przeciążona i nie można na niej polegać. Z kolei na łodzi często możemy być poza zasięgiem. Ze względów organizacyjnych (jak również osobom potrzebującym dostępu do Internetu) zalecamy kupno karty SIM firmy Vodafone bezpośrednio na lotnisku po wylądowaniu (później jest to bardzo kłopotliwe).

BUTY NEOPRENOWE i PIANKI

Dno laguny My Hoa to w wielu miejscach mieszanka piasku i kamyków, o które można pokaleczyć stopy. Osobom początkującym zalecamy zabranie ze sobą obuwia neoprenowego. Paniom a także osobom planującym naukę zalecamy także zabranie leginsów czy cienkiej piani z długą nogawką zabezpieczające przed zadrapaniem skóry.

Najlepszy wyjazd na kajta w najlepszej cenie!

Każdy kto pływa na kajcie powinien choć raz wybrać się na kajt safari! 

Trudno doświadczyć kitesurfingu w lepszej wersji. Mamy tu niemalże wszystko potrzebne do idealnego wypoczynku. Cudowne, płytkie laguny z turkusową wodą. Dużo pływania, świetny relaks w doborowym towarzystwie, Morską przygodę, piękną przyrodę i co bardzo ważne – wyśmienitą kuchnię. A to wszystko w najlepszej na rynku cenie.

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

Nasza ceny są nie do pobicia! Za trwające pełne 7 dni Safarinio zapłacicie 725 euro.

Cena obejmuje:

 • wszystkie niezbędne transfery,
 • 3 noclegi w hotelu w opcji All Inclusive,
 • 4 noclegi na łodzi w opcji Full Board (3 posiłki dziennie + soft drinks),
 • zabezpieczenie w postaci łódki ratunkowej,
 • foto relację z wyprawy,
 • super organizację i dbałość o szczegóły – zerknij na opinie naszych klientów

 

Cena nie obejmuje:

 • lotu do i z Hurghady,
 • kosztów przewozu bagażu sportowego,
 • opłaty wizowej (25usd),
 • napiwków dla załogi łodzi,
 • szkoleń kite.

Travel on Board to niezapomniany wyjazd z super zajawkową ekipą. Wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach. Transport, spoty, rescue, szkolenia, szama. W tydzień, od zera opanowałem Kajta na tyle, żeby mieć mega fun z pływania. Czas spędzony idealnie. Będe wracał. Polecam.

Kris,

Mimo, że ostatecznie nie miałam możliwości uczestniczyć w wyjeździe, to i tak mam solidne podstawy do polecenia Travel on Board, a szczególnie bezbłędnego podejścia Łukasza, który traktuje temat z wielką pasją i zaangażowaniem – polecam wszystkim przekonać się o czym mówię!:)

Domi,

Mega nie zapomniany wyjazd. Super warunki wszystko dopięte na ostatni guzik… super jedzenie!! Na pewno nie był to mój ostatni wyjazd z Doktorem. Gorąca polecam ☺️

Ariel,

Hej. Właśnie jestem na świeżo po Progres Campie z Doktorem. Cóż mogę powiedzieć. Kilka kluczowych fachowych wskazówek i człowiek robi pierwsze całkiem wysokie skoki. Na prawdę warto. Cały wyjazd to zupełnie inna opowieść. Już dawno nie zagrało razem tak wiele pozytywnych czynników. Był wiatr, super żarcie, świetna ekipa , zajebista atmosfera, solidne szkolenia, delfiny, pelikan, połowy kalmarów… nie wiem czy to wszystko było zasługą Haisama i Doktora ale podobno mają oni jakieś wtyki u jakichś bogów. Poza tym bezpiecznie, kulturalnie i na poziomie. No to tak trzymać chłopaki!

Michał,

Super wyjazd!!! Bardzo polecam. Świetne spoty, wiatr na zamówienie i pyszne jedzenie!!! Doktor-🔝🔝🔝!

Nicram,

Super czas🏝🛥 🏄🏻‍♀️☀️🕶❤️🧘🏼‍♀️wypoczynek bez luksusów i napinki, świetna ekipa, sukcesy na Progres Camp, Old School łódka, wszechobecny turkus, uśmiechnięty Kapitan, otwarty na nasze pomysły Kucharz, sala do jogi z widokiem na gwiazdy…..
Dzięki Lucas 😘😘

Love Lemon🍋

Ilona,

Megawyjazd na kitesafari! Świetna atmosfera, super ekipa, łajba i żarcie I klasa! Do powtórki w następnym sezonie!

Paweł,

Polecam wyjazd oraz Doktora jako instruktora. W tydzien udalo mi sie opanowac plywanie na tyle aby miec z tego niezly fun:) samo kitesafari zarowno jak spot przy hotelu byly super- zero zagrozen i spot wlasciwie dla nas spowodowaly, ze nauka byla przyjemnoscia bez martwienia sie o to czy na kogos nie wpadne albo nie poocieram sie o rafe. Super wyjazd, licze na powtorke w przyszlosci!!

Natalia,

Polecam Safarinio z Travel on Board, fajna opcja, łącząca kitesafari z hotelowym spotkam. Stosunek jakości do ceny👍. Na łodzi przemiła i pomocna załoga, genialny Kucharz. Dobra atmosfera, bez zbędnej napinki 💜🤙

Agnieszka,

Polecam wyjazdy z Travel on Board i Doktora jako instruktora i znawcę historii kitesurfingu:) Safarinio to super opcja na wyjazd kajtowy!

Kasia,

Byłem na Safarinio i w skrócie mogę napisać, było mega faaaaaaajnie  Polecam!

Michał,

Wyjazd do Wietnamu organizowany przez Doktora byl strzałem w 10! Super organizacja, przemiła przyjacielska atmosfera, pełna profeska i wszystko dopięte na ostatni guzik! Poczujesz się tu jak w domu . Poza tym Doktor ma imponujaca wiedzę o kite i w mig wychwyci i skoryguje Twoje błędy lub niedociagnięcia. Polecam!!

Justyna,

Bylem w Wietnamie w zeszłym roku !!! Potwierdzam !!! Miejsce zajebiste ! Pływanie 9/10 wiatr 10/10 wiało co dzień równo 20-25 knt , wypożyczyliśmy skuterki którymi po lokalnych wioskach i miasteczkach zrobiliśmy po 600km ! Jedzenie bajeczne ! Wyjazd organizował nam DOKTOR ! Wszystko dopięte na ostatni guzik ! Polecam.

Marcin,

Z czystym sumieniem polecam Łukasza, który zadbał o każdy szczegół naszego wyjazdu do Wietnamu, Matczyna opieka to jest właściwe słowo, Polecam, Goral

Tomek,

Wyjazd zapięty na ostatni guzik‼️ dbałość o każdy szczegół a przede wszystkim stały kontakt z organizatorem. Wyjazd 101% zorganizowany i udany ‼️
Gorąco polecam ‼️

Malwina,

Bardzo polecam Travel on Board ! Profesjonalna organizacja, elastyczność dla klienta który często zmienia zdanie 😉

Karolina,

TROSZKĘ OBRAZKÓW

OBEJRZYJ VIDEO

HAJSEM SKACZE Z DACHU ŁODZI

IDEALNE WARUNKI DO NAUKI

NAPISZ DO NAS!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.