ZALECAMY OGLĄDAĆ W POZYCJI PANORAMICZNEJ

PRZEKRĘĆ TELEFON NA BOK DLA LEPSZEGO ODBIORUWIETNAM WYJAZD GRUPOWY NA KAJTA (luty 2020)

Termin: 7-17 luty 2020.

W cenie: 9 noclegów w My Hoa (jeden z najlepszych spotów Azji) + 1 w Sajgonie. Promesa wizowa Fast Track. Transfery. Loty wewnętrzne. Eco pack.

Good Kiting Vietnam! 

TAK, luty to jest właśnie idealny czas na Wietnam! Od kilku lat w piorunującym tempie rozwija się tam jeden z najlepszych spotów Azji a także jedno z top miejsc na pływanie na świecie. My Hoa to mała wieś ciągnąca się nad absolutnie zaj…ą laguną. Pierwsza baza powstała tam zaledwie cztery sezony temu. Do My Hoa warto jechać właśnie teraz. Ciągle jeszcze jest to miejsce o niepowtarzalnej atmosferze. Atmosferze, która przypomina Półwysep sprzed 15 lat. Nie znajdziesz tu przypadkowych turystów, budek z badziewiem i całej infrastruktury przygotowanej pod zachodni portfel. Oczywiście nie można zapomnieć o ‘najważniejszym’ – wiatr wieje tu praktycznie codziennie od listopada do marca. Sam spot jest jak dobry szampon – dwa w jednym. Rozległa, płytka laguna to raj dla freestylerów i świetne miejsce do nauki. Jakieś 350m od brzegu mamy rafę i na niej długie fale. To z kolei raj dla początkujących i średnio zaawansowanych wave’iarzy.

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

Pokochaliśmy to miejsce od chicken loopa aż po tipy kajta. Jesteśmy tu póki co jedynymi rezydującymi polakami. Znamy prawie każdego i prawie każde miejsce. To nasz zimowy dom i zostaniemy tu na pewno na jeszcze kilka sezonów. Zachęcamy do przyjazdu do My Hoa wszystkich tych, którzy kochają kitesurfing a do tego mają w sobie coś z odkrywcy. Tych, którzy chcą poznać prawdziwy Wietnam, jego kuchnię i bardzo przyjaznych mieszkańców.

W WIETNAMIE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO CO KOCHA KITESURFER

Wiatr, słońce, palmy i kokosy.

A do tego niesamowity klimat rodem z PRL połączony z azjatycką egzotyką.

Sezon wiatrowy w My Hoa (Phan Rang) trwa od października do kwietnia i można go podzielić na 3 okresy:

 1. październik-grudzień: statystyki na poziomie 80-100%. Jest to jeszcze okres, w którym pojawiają się tajfuny, po przejściu których wiatr często znika na okres 4-7 dni.
 2. styczeń-luty: statystyki na poziomie 90-100%.
 3. marzec-kwiecień: statystyki na poziomie 60-80%.

Luty to pełnia sezonu. Jest dużo wiatru, średnio wieje między 15 a 25 węzłów. Raz w tygodniu zawieje mocniej, fala na rafie jest wtedy większa i w ruch idą 6cio metrowe latawce. Raz w tygodniu zdarzy się pogoda na 12tki.

Temperatury są bardzo przyjemne – między 24 a 27 stopni więc pływamy raczej bez pianek.

Opady nie występują.

wiatr statystyki wietnam kitesurfing mui ne phan rang my hoa

temperatura statystyki wietnam mui ne phan rang my hoa kitesurfing

SPOT: MY HOA

my hoa phan rang kitesurfing map mapa spot lokalizacja

Laguna My Hoa to jeden z najlepszych spotów w Azji a z pewnością też czołówka światowa. W My Hoa wiatr wieje niemalże nieprzerwanie od października do połowy marca. Tutaj nie trzeba sprawdzać codziennie prognozy, ważne za to są pływy bo przy mocnych odpływach laguna jest praktycznie bez wody. Wtedy niezbędny jest spacer za rafę lub trzeba poczekać kilka godzin na przypływ. My Hoa to świetne miejsce zarówno dla początkujących (płytka woda w lagunie) jak również freestylowców i pasjonatów fal. Mamy tu idealne fale dla początkujących i średnio zaawansowanych. Spot wave’owy znajduje się na rafie, która znajduje sie około 500-600m od brzegu, zaraz za laguną, dzięki czemu w przypadku jakiejś solidniejszej pralki i liszowania do płytkiej wody jest blisko.

Szczegółowy opis tego spotu znajdziecie <TUTAJ>

Noclegi spędzicie w najlepszym ośrodku, bezpośrednio na lagunie My Hoa. W zależności od Waszych upodobań oraz zakładanego budżetu, do wyboru są trzy warianty noclegowe:

EXECUTIVE, DELUXE oraz FAMILY

EXECUTIVE

Opcja Executive to wariant dla tych, którzy cenią sobie wysoki komfort.

W tym wariancie noclegi spędzicie w przestronnym, gustownie wyposażonym pokoju z podwójnym łóżkiem King Size i klimatyzacją. Łazienka jest w zewnętrznym małym, prywatnym ogrodzie.

W ofercie posiadamy tylko dwa takie zakwaterowania (łącznie dla 4 osób (2+2))

DELUXE

Ci, którzy wybiorą wariant Deluxe nocować będą w gustownych pokojach za którymi znajduje się mały, przyjemny ogród z łazienką.

Pokój oczywiście posiada klimatyzację. Spać będziecie na wygodnym, podwójnym łóżku King Size.

W ofercie posiadamy tylko dwa takie warianty dla łącznie 4 osób (2×2).

FAMILY

Jeśli planujesz przyjechać z dziećmi lub grupką 4 bliskich przyjaciół to polecamy wariant Family.

W tym wariancie noclegi spędzicie w dwupokojowym apartamencie z łazienką: Two Bedroom Suit. Każdy pokój ma podwójne łóżko i klimatyzację.

W ofercie posiadamy tylko jedno takie zakwaterowania (łącznie 4 osoby). Polecamy je przyjaciołom lub rodzinie z dwójką dzieci.

 • Z Warszawy lecicie czarterem. Wylot jest w czwartek 6-tego lutego. Następnego dnia rano lądujecie w Sajgonie. Lot jest bezpośredni i trwa tylko 11 godzin.
 • Zaraz po wyjściu z samolotu czekać na Was będzie Charlie, który pomoże Wam szybko załatwić wszystkie formalności wizowe.
 • Po odebraniu bagaży przechodzicie na pobliskie lotnisko krajowe.
 • Po szybkiej odprawie wsiadacie znowu do samolotu i po godzinie jesteście w Nha Trang, gdzie po wyjściu z lotniska kuzyn Charliego zabierze Was busem do My Hoa.

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

My Hoa to mała wietnamska wioska położona około 15 kilometrów od miasta Phan Rang. Pierwsza szkółka powstała w tej okolicy niedawno – w roku 2016. Miejsce to przechodzi aktualnie super dynamiczny rozwój bo My Hoa to jeden z absolutnie najlepszych spotów Azji. Powodem tego są 3 czynniki: 1) statystyki wiatrowe są powalające (80-100% w okresie listopad-marzec), 2) płytka woda na lagunie – bezpieczna dla początkujących i świetna pod freestyle, 3) rewelacyjne fale na rafie – długie, na okresie 8-10 sekund, wysokie średnio na 1,5m, prawa noga z przodu 😀

 • Sorrento to najnowsza i najlepsza pod względem infrastruktury baza na lagunie. Otwarto ją w sezonie 2018/2019 i trudno nie ulec jej atmosferze. Butikowy hotel znajdują się w starannie pielęgnowanym ogrodzie z dwoma pięknymi basenami, strefą do yogi  oraz restauracją serwującą świetne jedzenie. Tu spędzicie 9 nocy (od 7 do 16 lutego). My Hoa to ciągle prawdziwy Wietnam. Okoliczni mieszkańcy nie wymyślili jeszcze oddzielnego cennika dla turystów, są niesamowicie mili, gościnni i pomocni. Nikt tu nie mówi po angielsku. Po drogach biega bydło, kozy i psy. Okolica usiana jest uprawnymi polami oraz plantacjami winogron. Kawałek dalej w tle wyrastają malownicze góry, gdzie w bezwietrzny dzień możemy wybrać się na wodospad.
 • 17 lutego zabierzemy Was busem z powrotem na lotnisko skąd polecicie do Sajgonu, który może nie ma zbyt wiele do zaoferowania ale z pewnością wart jest krótkiej wycieczki. Noc spędzicie w komfortowym apartamentowcu z basenem na dachu, położonym w bardzo dobrej lokalizacji
 • Kolejnego dnia z hotelu przetransportujemy Was na lotnisko międzynarodowe i fruuu… wracacie do krainy ziemniaka i schabu, za którą pewnie zdążycie odrobinę zatęsknić.

Czyli wszystko co musisz wiedzieć przygotowując się do wyjazdu.

WIZA

Obywatele Polski wyruszając do Wietnamu muszą posiadać wizę lub promesę wizową. Bez tych dokumentów nie zostaniemy wpuszczeni do samolotu. W ramach naszej oferty otrzymacie od nas Promesę wizową z usługą Fast Track. Ten dokument zapewni Wam przejście odprawy wizowej na lotnisku w Wietnamie poza kolejką. Posiadanie promesy nie zwalnia jednak z opłaty za samą wizę. Koszt wizy miesięcznej z jednorazowym wjazdem do kraju to 25 USD.

SZCZEPIENIA

Podróżując do Wietnamu nie są wymagane specjalne szczepienia. Zaleca się natomiast standardowy pakiet szczepień takich jak WZW (A i B), Dur brzuszny, Tężec, Błonnica i Wścieklizna. 

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

CZAS I WALUTA

W okresie zimowym do czasu polskiego doliczamy 6 godzin. Obowiązująca w Wietnamie waluta to Dong Wietnamski. Tu staniecie się szybko milionerami ponieważ jeden dolar to równowartość około 23.000,- dongów. W Mui Ne znajdziemy wiele bankomatów jednak w My Hoa do bankomatu jest daleko w związku z czym zalecamy zabrać ze sobą dolary. Proszę zwrócić uwagę, aby były to nowe wersje banknotów, najlepiej o nominale 100 USD (na niższe nominały otrzymamy gorszy kurs wymiany).

BEZPIECZEŃSTWO

W Wietnamie zdecydowanie możemy czuć się bezpiecznie. Ta sytuacja oczywiście poprawia się im bardziej oddalamy się od miast. W Sajgonie trzeba uważać na kieszonkowców i złodziei na motorach (słyszeliśmy historie o złodziejach wyrywających przechodniom telefony bądź portfele). W Mui Ne możemy już czuć się swobodnie a w My Hoa jak w domu… a może i lepiej. Nie spotkamy się tu z nachalnym nagabywaniem, zaczepkami czy sytuacjami, które wprawią nas w dyskomfort. Zwiedzając Wietnam zawsze spotykaliśmy się z niesamowitą gościnnością i chęcią pomocy. Jest to jeden z aspektów, które w Wietnamie urzekają.

GORĄCZKA DENGA

Obszar delty Mekongu oraz Sajgon są miejscami zagrożonymi występowaniem komarów przenoszących wirus dengi. Zagrożenie występuje głównie w okresie pory deszczowej (czerwiec-grudzień). Komar przenoszący wirus aktywny jest w ciągu dnia (od wschodu do zachodu). Przebywając w tych miejscach należy unikać komarów. Polecamy nosić jasne ubrania (długa nogawka i rękaw) oraz stosować repelenty. Objawy choroby pojawiają się po 3-14 dni od ukłucia komara. Wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo, w dużej części przypadków objawy podobne są do silnej grypy (wysoka gorączka, bóle mięśni) a w niektórych przypadkach choroba może się rozwinąć w fazę DHF, która grozi nawet śmiercią. Dlatego występujących objawów nie wolno lekceważyć i w przypadku ich wystąpienia niezbędna jest jak najszybsza wizyta u lekarza. Więcej informacji o denge znajdziesz tu: Gorączka Denga.

GNIAZDKA

Gniazdka w Wietnamie są identyczne jak nasze europejskie, nie potrzebne są zatem żadne przejściówki.

INTERNET

Sieć komórkowa jak również Wi-Fi są w Wietnamie znacznie lepiej rozwinięte niż w Polsce. Praktycznie w każdym miejscu, nawet malutkiej spelunce działa wi-fi. Bez problemu można również kupić kartę Sim wraz z pre paidowym internetem.

MOTORY I SKUTERY

Poruszanie się skuterami wymaga (poza międzynarodowym prawem jazdy kat. A) specjalnego zezwolenia. Realnie mało kto je posiada a w przypadku kontroli policji… trzeba sobie radzić po słowiańsku. Ruch na drogach w Wietnamie jest szalony. Jazda nocą bez świateł, pod prąd, plus wyskakujące pod koła zwierzęta nie powinny Was zaskoczyć. Zalecamy bardzo dużą ostrożność i pamiętanie o tym, że ubezpieczenie raczej nie pokryje kosztów wypadku pojazdem do kierowania którego nie posiadamy uprawnień.

BUTY NEOPRENOWE i PIANKI

Dno laguny My Hoa to w wielu miejscach mieszanka piasku i kamyków, o które można pokaleczyć stopy. Osobom początkującym zalecamy zabranie ze sobą obuwia neoprenowego. Paniom a także osobom planującym naukę zalecamy także zabranie leginsów czy cienkiej piani z długą nogawką zabezpieczające przed zadrapaniem skóry.

CENA ZAWIERA:

 • Promesę wizową wraz z opcją Fast Track,
 • Transfery pomiędzy hotelami oraz na lotniska.
 • Noclegi zgodnie z wybranym wariantem (szczegóły w zakładce Noclegi).
 • Korzystanie z bazy kajtowej na spocie w Sorrento,
 • Przelot wewnętrznymi liniami do i z Sajgonu.
 • Eko Pack – zestaw zmniejszający nasz ‘odcisk’ na środowisku.
 • Dokumentację fotograficzną z wyjazdu.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotu z Warszawy do i z Sajgonu.
 • Dopłat za przewóz bagażu sportowego samolotem.
 • Dopłat za bagaż w lotach wewnętrznych (tylko bagaż podręczny),
 • Opłaty wizowej: 25usd od osoby.
 • Wyżywienia. 
 • Ubezpieczenia.
 • Lekcji kitesurfingu – istnieje możliwość wykupienia szkolenia podstawowego lub wzięcia udziału w Progress Campie

Sprawdź nasze pozostałe oferty do Wietnamu!

Wyjazd do Wietnamu organizowany przez Doktora byl strzałem w 10! Super organizacja, przemiła przyjacielska atmosfera, pełna profeska i wszystko dopięte na ostatni guzik! Poczujesz się tu jak w domu . Poza tym Doktor ma imponujaca wiedzę o kite i w mig wychwyci i skoryguje Twoje błędy lub niedociagnięcia. Polecam!!

Justyna,

Travel on Board to niezapomniany wyjazd z super zajawkową ekipą. Wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach. Transport, spoty, rescue, szkolenia, szama. W tydzień, od zera opanowałem Kajta na tyle, żeby mieć mega fun z pływania. Czas spędzony idealnie. Będe wracał. Polecam.

Kris,

Bylem w Wietnamie w zeszłym roku !!! Potwierdzam !!! Miejsce zajebiste ! Pływanie 9/10 wiatr 10/10 wiało co dzień równo 20-25 knt , wypożyczyliśmy skuterki którymi po lokalnych wioskach i miasteczkach zrobiliśmy po 600km ! Jedzenie bajeczne ! Wyjazd organizował nam DOKTOR ! Wszystko dopięte na ostatni guzik ! Polecam.

Marcin,

Mimo, że ostatecznie nie miałam możliwości uczestniczyć w wyjeździe, to i tak mam solidne podstawy do polecenia Travel on Board, a szczególnie bezbłędnego podejścia Łukasza, który traktuje temat z wielką pasją i zaangażowaniem – polecam wszystkim przekonać się o czym mówię!:)

Domi,

Mega nie zapomniany wyjazd. Super warunki wszystko dopięte na ostatni guzik… super jedzenie!! Na pewno nie był to mój ostatni wyjazd z Doktorem. Gorąca polecam ☺️

Ariel,

Hej. Właśnie jestem na świeżo po Progres Campie z Doktorem. Cóż mogę powiedzieć. Kilka kluczowych fachowych wskazówek i człowiek robi pierwsze całkiem wysokie skoki. Na prawdę warto. Cały wyjazd to zupełnie inna opowieść. Już dawno nie zagrało razem tak wiele pozytywnych czynników. Był wiatr, super żarcie, świetna ekipa , zajebista atmosfera, solidne szkolenia, delfiny, pelikan, połowy kalmarów… nie wiem czy to wszystko było zasługą Haisama i Doktora ale podobno mają oni jakieś wtyki u jakichś bogów. Poza tym bezpiecznie, kulturalnie i na poziomie. No to tak trzymać chłopaki!

Michał,

Super wyjazd!!! Bardzo polecam. Świetne spoty, wiatr na zamówienie i pyszne jedzenie!!! Doktor-🔝🔝🔝!

Nicram,

Super czas🏝🛥 🏄🏻‍♀️☀️🕶❤️🧘🏼‍♀️wypoczynek bez luksusów i napinki, świetna ekipa, sukcesy na Progres Camp, Old School łódka, wszechobecny turkus, uśmiechnięty Kapitan, otwarty na nasze pomysły Kucharz, sala do jogi z widokiem na gwiazdy…..
Dzięki Lucas 😘😘

Love Lemon🍋

!

Ilona,

Megawyjazd na kitesafari! Świetna atmosfera, super ekipa, łajba i żarcie I klasa! Do powtórki w następnym sezonie!

Paweł,

Polecam wyjazd oraz Doktora jako instruktora. W tydzien udalo mi sie opanowac plywanie na tyle aby miec z tego niezly fun:) samo kitesafari zarowno jak spot przy hotelu byly super- zero zagrozen i spot wlasciwie dla nas spowodowaly, ze nauka byla przyjemnoscia bez martwienia sie o to czy na kogos nie wpadne albo nie poocieram sie o rafe. Super wyjazd, licze na powtorke w przyszlosci!!

Natalia,

polecam Safarinio z Travel on Board, fajna opcja, łącząca kitesafari z hotelowym spotkam. Stosunek jakości do ceny👍. Na łodzi przemiła i pomocna załoga, genialny Kucharz. Dobra atmosfera, bez zbędnej napinki 💜🤙

Agnieszka,

Polecam wyjazdy z Travel on Board i Doktora jako instruktora i znawcę historii kitesurfingu:) Safarinio to super opcja na wyjazd kajtowy!

Kasia,

Byłem na Safarinio i w skrócie mogę napisać, było mega faaaaaaajnie  Polecam!

Michał,

TROSZKĘ OBRAZKÓW

OBEJRZYJ VIDEO Z PHAN RANG

NIE PASUJE CI TEN TERMIN? SPRAWDŹ POZOSTAŁE OFERTY NA WIETNAM

NAPISZ DO NAS!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.