ZALECAMY OGLĄDAĆ W POZYCJI PANORAMICZNEJ

PRZEKRĘĆ TELEFON NA BOK DLA LANS ODBIORUWIETNAM: WYJAZDY INDYWIDUALNE NA KAJTA 2020/21


ODWOŁANE 🙁

ale się nie poddajemy! jeszcze będzie normalnie!
#kitesurfingismyreligion

 

Surferki i surferzy! Zapraszamy Was do kajtowej perły Azji!

Wietnam nie jest jeszcze zbyt popularny jako kajtowa destynacja. Dlatego ciągle można tam doświadczyć prawdziwego, surferskiego a zarazem egzotycznego klimatu. Wietnam to zimowa stolica wiatru. Wieje tu niemalże codziennie od listopada do marca. Pogoda jest wyśmienita, jedzenie i kawa doskonałe a do tego jest też bardzo bezpiecznie. 

Jeśli nie odpowiadają Wam terminy naszych grupowych wyjazdów lub poszukujecie oferty uszytej konkretnie pod Wasze oczekiwania to przygotujemy dla Was indywidualną ofertę. Zajmujemy się wszystkim od A do Z. Wyszukujemy najkorzystniejsze loty, załatwiamy sprawy wizowe, organizujemy transfery (busy, pociągi, samoloty), rezerwujemy noclegi w sprawdzonych miejscach, prowadzimy szkolenia i jesteśmy na miejscu zawsze gotowi by pomóc.

W WIETNAMIE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO CO KOCHA KITESURFER

Wiatr, słońce, palmy i kokosy.

A do tego niesamowity klimat rodem z PRL połączony z azjatycką egzotyką.

Pogoda w południowej części Wietnamu w okresie europejskiej zimy jest niesamowicie przyjemna. Temperatury nie są ani za wysokie ani za niskie. Opady niemalże nie występują.

WIATR

Sezon wiatrowy rozpoczyna się już w październiku i trwa aż do kwietnia. Można go podzielić na 3 okresy:

 1. październik-grudzień: statystyki na poziomie 80-100%. Jest to jeszcze okres, w którym pojawiają się tajfuny, po przejściu których wiatr często znika na okres 4-7 dni.
 2. styczeń-luty: statystyki na poziomie 90-100%.
 3. marzec-kwiecień: statystyki na poziomie 60-80%.

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

Podane powyżej dane dotyczą spotu w My Hoa (Phan Rang). W Mui Ne wieje troszkę delikatniej – zamieszczone statystyki należy obniżyć o około 5%. Wiatry są też w obu tych miejscowościach zupełnie różne. W Mui Ne mamy do czynienia z wiatrem termicznym, który działa w przypadku słonecznej pogody. Wiatr włącza się tam około godziny 12tej i wieje do zachodu słońca. W My Hoa wieje niemalże 24h na dobę. Wiatr przychodzi z pobliskich gór, jest chłodniejszy i silniejszy.

Średnia siła wiatru w My Hoa mieści się w przedziale 18-28 węzłów. W okresie listopad-styczeń średnio raz/dwa razy w tygodniu wiatr wieje mocniej 28-35 węzłów. W pozostałe miesiące sezonu wiatr się powoli osłabia i w marcu przeciętnie wynosi 12-18 węzłów.

W Mui Ne w szczycie sezonu wieje równie zacnie i codziennie mamy od 17 do 25 węzłów. Końcówka sezonu (marzec-kwiecień) jest tu często lepsza niż w My Hoa co jest spowodowane odwróceniem kierunku wiatru na oscylacje południowe, które nie wchodzą na lagunę My Hoa.

TEMPERATURY

W pogodzie w Mui Ne można się zakochać. Ze względu na to, że wiatr wieczorem ucicha temperatura odczuwalna jest nieprzyzwoicie przyjemna. W Mui Ne naprawdę rzadko potrzeba cokolwiek więcej niż klapki, szorty i koszulka. Od listopada do lutego temperatura powietrza waha się pomiędzy 22 a 28 stopni. Różnice temperatury między dniem i nocą nie są duże. W ciągu dnia gdy jest najgoręcej ochłody dodaje wiatr, który w nocy ustaje. Pływać można spokojnie bez pianki chyba, że ktoś jest ciepłolubny.

W Phan Rang jest nieco chłodniej czego powodem jest wiatr, który często utrzymuje się nieprzerwanie przez kilka/kilkanaście dób. Do grudnia jest zdecydowanie ciepło, pojawiające się w tym okresie rzadkie opady przynoszą ulgę. Grudzień i styczeń to najchłodniejsze miesiące. Wieczorami przydać się mogą dresy i bluza – zwłaszcza jeśli poruszamy się motorem. Od lutego temperatura znów rośnie.

Dwa najbardziej popularne spoty kajtowe w Wietnamie to My Hoa (Phan Rang) oraz Mui Ne.

SPOT: MY HOA

mój Hoa Phan rang kitesurfing Mapa Mapa miejscu lokalizacja

Laguna My Hoa to jeden z najlepszych spotów w Azji a z pewnością też czołówka światowa. W My Hoa wiatr wieje niemalże nieprzerwanie od października do połowy marca. Tutaj nie trzeba sprawdzać codziennie prognozy, ważne za to są pływy bo przy mocnych odpływach laguna jest praktycznie bez wody. Wtedy niezbędny jest spacer za rafę lub trzeba poczekać kilka godzin na przypływ. My Hoa to świetne miejsce zarówno dla początkujących (płytka woda w lagunie) jak również freestylowców i pasjonatów fal. Mamy tu idealne fale dla początkujących i średnio zaawansowanych. Spot wave’owy znajduje się na rafie, która znajduje sie około 500-600m od brzegu, zaraz za laguną, dzięki czemu w przypadku jakiejś solidniejszej pralki i liszowania do płytkiej wody jest blisko.

Szczegółowy opis tego spotu znajdziecie<TUTAJ></TUTAJ>

Kliknij aby zobaczyć opis pozostałych spotów

SPOT: The BEACH (MUI NE)

WIETNAM MUI NE plaża kite spot

Mui Ne to wietnamski, kajtowy klasyk. Znana od lat długa, piaszczysta plaża obsiana jest szkółkami kajtowymi. Zaletą tego miejsca są świetne statystyki wiatrowe. Do tego Mui Ne jest jednym z najsuchszych obszarów w Wietnami, dzięki czemu mamy dużo słońca a temperatury są bardzo przyjemne – zarówno w dzień jak i w nocy wystarczy lekki tiszert i szorty. Sam spot jest dość wymagający, ponieważ woda jest głęboka a jej powierzchnia bardzo nierówna jednak jak mówią lokalesi – jeśli nauczysz się pływać w Mui Ne to dasz sobie radę już wszędzie. 

Szczegółowy opis tego spotu znajdziecie<TUTAJ></TUTAJ>

SPOT: MALIBU (MUI NE)

WIETNAM MUI NE MALIBU PLAŻA KITE SPOT

Malibu to spot wave’owy, położony w bardzo malowniczej części Mui Ne (na ten spot niezbędny jest transfer). Jest to miejsce, które polecamy osobom średnio i zaawansowanym. Fale są tu często dość duże, szybkie a okres bardzo krótki. Do tego najczęściej wieje on-shore. Polecamy to miejsce wszystkim, którzy lubią akcję i dynamiczne pływanie. Zaletą tego miejsca jest to, że tu zazwyczaj wieje nieco mocniej niż na Plaży przy hotelu.

Szczegółowy opis tego spotu znajdziecie<TUTAJ></TUTAJ>

W zależności od upodobań oraz zakładanego budżetu w sezonie 2019/2020 naszym gościom polecamy na lagunie My Hoa dwa obiekty:

SORRENTO BEACH CLUB

To nowy (otwarty w sezonie 2018/1019) butikowy hotel bezpośrednio przy plaży. Zdecydowanie najładniejszy i najbardziej dopieszczony obiekt w My Hoa.

Polecamy go rodzinom oraz osobom, które poza pływaniem nastawione są na wypoczynek z klasą.

Kliknij aby czytać dalej

Sorrento to bujna oaza zieleni wypełniona artystyczną dekoracją z dwoma pięknymi basenami, strefą do uprawiania yogi, świetną restauracją, drink barem oraz szkółką kajta.

Wadą Sorrento jest spot. Ze względu na lokalizację wiatr tutaj jest często porywisty (przy brzegu często prawie nie odczuwalny). Poza tym to tutaj woda podczas powrotu dociera na samym końcu co jest istotne podczas okresów, kiedy odpływ (całkowity brak wody w lagunie) układa się przez większą część dnia.

VIETNAM SURF CAMPING

To miejsce w luźnym, surferskim klimacie z zacięciem glampingowym.

VSC polecamy osobom nastawionym na pływanie i poszukującym opcji bardziej budżetowej.

Kliknij aby czytać dalej

VSC to miejsce za razem proste a ujmujące magią szczegółów, roślin i materiałów idealnie komponujących się z otoczeniem. Polubicie tu naturalną grawitację pomiędzy ludźmi i świetną kuchnię pod szefostwem Richarda. W sezonie 2019/2020 do użytku oddano niezwykle urocze domki plażowe. Poza nimi spać można także w namiotach tipi.

Najlepszy na lagunie spot jest właśnie przy VSC. Jakoś wiatru jest tam najlepsza a woda po odpływie powraca najszybciej. Poza niewielką szkółką kajtową, VSC to głównie baza windsurfingowa, gdzie wynajmiecie dobrej klasy sprzęt.

W zależności od długości planowanego przez Was pobytu proponujemy dwa podstawowe scenariusze.

14-21 DNI (lot Qatarem)

Tą opcję polecamy osobom, które wybierając się na kajta chcą przy okazji zwiedzić odrobinę Wietnamu.

Kliknij aby czytać dalej

Przykładowy plan 14to dniowego pobytu:

 1. lot z Warszawy do Hanoi (przesiadka w Doha),
 2. 1 noc w Hanoi,
 3. transfer (bus) do Halong Bay,
 4. 1 noc na łodzi w Halong Bay,
 5. transfer do My Hoa (samolot+taksi),
 6. 10 nocy na spocie w My Hoa,
 7. transfer do Hanoi (samolot+taksi),
 8. 1 noc w Hanoi,
 9. lot powrotny do Warszawy.

10-11 DNI (lot czarterem)

Tą opcję polecamy tym osobom, które dysponują ograniczonym czasem i nastawione są głównie na pływanie.

Kliknij aby czytać dalej

Przykładowy plan 11to dniowego pobytu:

 1. lot bezpośredni z Warszawy do Sajgonu,
 2. transfer do My Hoa (samolot+taksi),
 3. 9 nocy na spocie w My Hoa,
 4. transfer do Sajgonu (samolot+taksi),
 5. 1 noc w Sajgonie,
 6. lot powrotny do Warszawy.

Wietnam jest ciągle bardzo atrakcyjną cenowo destynacją. W okresie zimowym trudno o lepsze miejsce na kajta w takim budżecie.

Wyjazdy indywidualne szyjemy na wasz wymiar. To co potrzebujemy od Was to informacje o terminie i osobach, które wezmą udział w wyjeździe.

W oparciu o te dane zaplanujemy dla Was niemalże wszystko: wyszukamy najlepsze połączenia lotnicze, zaplanujemy logistykę, przedstawimy ofertę noclegową.

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

Przygotowanie kalkulacji kosztuje 25,- USD, które są zwracane w przypadku zakupu oferty.

Koszt wyjazdu oczywiście będzie bardzo różny w zależności od terminu jak również wybranych opcji noclegowych. Abyście mieli lepsze wyobrażenie o jakich kwotach mówimy, przedstawimy Wam jedną z ofert: Noworoczne Spalanie Kalorii:

Lot Qatarem Wawa-Hanoi-Wawa: ca. 2.100,- PLN

Cena pobytu: 595,- USD (ca. 2.300,- PLN).

W tej cenie bogaty pakiet: promesa wizowa, 2 loty wewnętrzne, 9 nocy w super obiektach ( 8 w My Hoa, 1 w Hanoi), korzystanie z bazy kajtowej, niezbędne transfery, pakiet eko oraz nasza ‘matczyna’ opieka.

Czyli wszystko co musisz wiedzieć przygotowując się do wyjazdu.

WIZA

Obywatele Polski wyruszając do Wietnamu muszą posiadać wizę lub promesę wizową. Bez tych dokumentów nie zostaniemy wpuszczeni do samolotu. W ramach naszych usług przygotujemy dla Was Promesę wizową. UWAGA: posiadanie Promesy nie zwalnia z opłaty za samą wizę. Koszt wizy miesięcznej z jednorazowym wjazdem do kraju to 25 USD

Dla osób potrzebujących skrócić do minimum czas odprawy po przylocie – polecamy Fast Track. Ta usług zapewni Wam przejście odprawy wizowej na lotnisku w Wietnamie poza kolejką. .

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

SZCZEPIENIA

Podróżując do Wietnamu nie są wymagane specjalne szczepienia. Zaleca się natomiast standardowy pakiet szczepień takich jak WZW (A i B), Dur brzuszny, Tężec, Błonnica i Wścieklizna. 

CZAS I WALUTA

W okresie zimowym do czasu polskiego doliczamy 6 godzin. Obowiązująca w Wietnamie waluta to Dong Wietnamski. Tu staniecie się szybko milionerami ponieważ jeden dolar to równowartość około 23.000,- dongów. W Mui Ne znajdziemy wiele bankomatów jednak w My Hoa do bankomatu jest daleko w związku z czym zalecamy zabrać ze sobą dolary. Proszę zwrócić uwagę, aby były to nowe wersje banknotów, najlepiej o nominale 100 USD (na niższe nominały otrzymamy gorszy kurs wymiany).

BEZPIECZEŃSTWO

W Wietnamie zdecydowanie możemy czuć się bezpiecznie. Ta sytuacja oczywiście poprawia się im bardziej oddalamy się od miast. W Sajgonie trzeba uważać na kieszonkowców i złodziei na motorach (słyszeliśmy historie o złodziejach wyrywających przechodniom telefony bądź portfele). W Mui Ne możemy już czuć się swobodnie a w My Hoa jak w domu… a może i lepiej. Nie spotkamy się tu z nachalnym nagabywaniem, zaczepkami czy sytuacjami, które wprawią nas w dyskomfort. Zwiedzając Wietnam zawsze spotykaliśmy się z niesamowitą gościnnością i chęcią pomocy. Jest to jeden z aspektów, które w Wietnamie urzekają.

GORĄCZKA DENGA

Obszar delty Mekongu oraz Sajgon są miejscami zagrożonymi występowaniem komarów przenoszących wirus dengi. Zagrożenie występuje głównie w okresie pory deszczowej (czerwiec-grudzień). Komar przenoszący wirus aktywny jest w ciągu dnia (od wschodu do zachodu). Przebywając w tych miejscach należy unikać komarów. Polecamy nosić jasne ubrania (długa nogawka i rękaw) oraz stosować repelenty. Objawy choroby pojawiają się po 3-14 dni od ukłucia komara. Wiele osób przechodzi chorobę bezobjawowo, w dużej części przypadków objawy podobne są do silnej grypy (wysoka gorączka, bóle mięśni) a w niektórych przypadkach choroba może się rozwinąć w fazę DHF, która grozi nawet śmiercią. Dlatego występujących objawów nie wolno lekceważyć i w przypadku ich wystąpienia niezbędna jest jak najszybsza wizyta u lekarza. Więcej informacji o denge znajdziesz tu: Gorączka Denga.

GNIAZDKA

Gniazdka w Wietnamie są identyczne jak nasze europejskie, nie potrzebne są zatem żadne przejściówki.

INTERNET

Sieć komórkowa jak również Wi-Fi są w Wietnamie znacznie lepiej rozwinięte niż w Polsce. Praktycznie w każdym miejscu, nawet malutkiej spelunce działa wi-fi. Bez problemu można również kupić kartę Sim wraz z pre paidowym internetem.

MOTORY I SKUTERY

Poruszanie się skuterami wymaga (poza międzynarodowym prawem jazdy kat. A) specjalnego zezwolenia. Realnie mało kto je posiada a w przypadku kontroli policji… trzeba sobie radzić po słowiańsku. Ruch na drogach w Wietnamie jest szalony. Jazda nocą bez świateł, pod prąd, plus wyskakujące pod koła zwierzęta nie powinny Was zaskoczyć. Zalecamy bardzo dużą ostrożność i pamiętanie o tym, że ubezpieczenie raczej nie pokryje kosztów wypadku pojazdem do kierowania którego nie posiadamy uprawnień.

BUTY NEOPRENOWE i PIANKI

Dno laguny My Hoa to w wielu miejscach mieszanka piasku i kamyków, o które można pokaleczyć stopy. Osobom początkującym zalecamy zabranie ze sobą obuwia neoprenowego. Paniom a także osobom planującym naukę zalecamy także zabranie leginsów czy cienkiej piani z długą nogawką zabezpieczające przed zadrapaniem skóry.

POLECAMY NASZE WYJAZDY GRUPOWE. SYLWESTROWY ORAZ NA FERIE 2020.

SZKOLENIA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

kitesurfing szkolenia w wietnamie polska baza

PROGRESS CAMP

kitesurfing progress camp

Wyjazd do Wietnamu organizowany przez Doktora byl strzałem w 10! Super organizacja, przemiła przyjacielska atmosfera, pełna profeska i wszystko dopięte na ostatni guzik! Poczujesz się tu jak w domu . Poza tym Doktor ma imponujaca wiedzę o kite i w mig wychwyci i skoryguje Twoje błędy lub niedociagnięcia. Polecam!!

Justyna,

Travel on Board to niezapomniany wyjazd z super zajawkową ekipą. Wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach. Transport, spoty, rescue, szkolenia, szama. W tydzień, od zera opanowałem Kajta na tyle, żeby mieć mega fun z pływania. Czas spędzony idealnie. Będe wracał. Polecam.

Kris,

Bylem w Wietnamie w zeszłym roku !!! Potwierdzam !!! Miejsce zajebiste ! Pływanie 9/10 wiatr 10/10 wiało co dzień równo 20-25 knt , wypożyczyliśmy skuterki którymi po lokalnych wioskach i miasteczkach zrobiliśmy po 600km ! Jedzenie bajeczne ! Wyjazd organizował nam DOKTOR ! Wszystko dopięte na ostatni guzik ! Polecam.

Marcin,

Mimo, że ostatecznie nie miałam możliwości uczestniczyć w wyjeździe, to i tak mam solidne podstawy do polecenia Travel on Board, a szczególnie bezbłędnego podejścia Łukasza, który traktuje temat z wielką pasją i zaangażowaniem – polecam wszystkim przekonać się o czym mówię!:)

Domi,

Mega nie zapomniany wyjazd. Super warunki wszystko dopięte na ostatni guzik… super jedzenie!! Na pewno nie był to mój ostatni wyjazd z Doktorem. Gorąca polecam ☺️

Ariel,

Hej. Właśnie jestem na świeżo po Progres Campie z Doktorem. Cóż mogę powiedzieć. Kilka kluczowych fachowych wskazówek i człowiek robi pierwsze całkiem wysokie skoki. Na prawdę warto. Cały wyjazd to zupełnie inna opowieść. Już dawno nie zagrało razem tak wiele pozytywnych czynników. Był wiatr, super żarcie, świetna ekipa , zajebista atmosfera, solidne szkolenia, delfiny, pelikan, połowy kalmarów… nie wiem czy to wszystko było zasługą Haisama i Doktora ale podobno mają oni jakieś wtyki u jakichś bogów. Poza tym bezpiecznie, kulturalnie i na poziomie. No to tak trzymać chłopaki!

Michał,

Super wyjazd!!! Bardzo polecam. Świetne spoty, wiatr na zamówienie i pyszne jedzenie!!! Doktor-🔝🔝🔝!

Nicram,

Super czas🏝🛥 🏄🏻‍♀️☀️🕶❤️🧘🏼‍♀️wypoczynek bez luksusów i napinki, świetna ekipa, sukcesy na Progres Camp, Old School łódka, wszechobecny turkus, uśmiechnięty Kapitan, otwarty na nasze pomysły Kucharz, sala do jogi z widokiem na gwiazdy…..
Dzięki Lucas 😘😘

Love Lemon🍋

Ilona,

Megawyjazd na kitesafari! Świetna atmosfera, super ekipa, łajba i żarcie I klasa! Do powtórki w następnym sezonie!

Paweł,

Polecam wyjazd oraz Doktora jako instruktora. W tydzien udalo mi sie opanowac plywanie na tyle aby miec z tego niezly fun:) samo kitesafari zarowno jak spot przy hotelu byly super- zero zagrozen i spot wlasciwie dla nas spowodowaly, ze nauka byla przyjemnoscia bez martwienia sie o to czy na kogos nie wpadne albo nie poocieram sie o rafe. Super wyjazd, licze na powtorke w przyszlosci!!

Natalia,

Polecam Safarinio z Travel on Board, fajna opcja, łącząca kitesafari z hotelowym spotkam. Stosunek jakości do ceny👍. Na łodzi przemiła i pomocna załoga, genialny Kucharz. Dobra atmosfera, bez zbędnej napinki 💜🤙

Agnieszka,

Polecam wyjazdy z Travel on Board i Doktora jako instruktora i znawcę historii kitesurfingu:) Safarinio to super opcja na wyjazd kajtowy!

Kasia,

Byłem na Safarinio i w skrócie mogę napisać, było mega faaaaaaajnie  Polecam!

Michał,

TROSZKĘ OBRAZKÓW

OBEJRZYJ VIDEO Z PHAN RANG

NAPISZ DO NAS!

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google
  Privacy Policy and Terms of Service apply.