wietnam phan rang my hoa mui ne wyjazdy grupowe kitesurfing

ZALECAMY OGLĄDAĆ W POZYCJI PANORAMICZNEJ

PRZEKRĘĆ TELEFON NA BOK DLA LEPSZEGO ODBIORUWIETNAM WYJAZD GRUPOWY NA KAJTA (luty 2020)

Termin: 7-17 luty 2020.

W cenie: 9 noclegów w My Hoa (jeden z najlepszych spotów Azji) + 1 w Sajgonie. Promesa wizowa Fast Track. Transfery. Loty wewnętrzne. Eco pack.

Good Kiting Vietnam! 

TAK, luty to jest właśnie idealny czas na Wietnam! Od kilku lat w piorunującym tempie rozwija się tam jeden z najlepszych spotów Azji a także jedno z top miejsc na pływanie na świecie. My Hoa to mała wieś ciągnąca się nad absolutnie zaj…ą laguną. Pierwsza baza powstała tam zaledwie trzy sezony temu. Teraz są już 4 a przy nich rosną atrakcyjne miejsca noclegowe. Do My Hoa warto jechać właśnie teraz. Ciągle jeszcze jest to miejsce o niepowtarzalnej atmosferze. Atmosferze, która przypomina Półwysep sprzed 15 lat. Nie znajdziesz tu przypadkowych turystów, budek z badziewiem i całej infrastruktury przygotowanej pod zachodni portfel. Oczywiście nie można zapomnieć o ‘najważniejszym’ – wiatr wieje tu praktycznie codziennie od listopada do marca. Sam spot jest jak dobry szampon – dwa w jednym. Rozległa, płytka laguna to raj dla freestylerów i świetne miejsce do nauki. Jakieś 350m od brzegu mamy rafę i na niej długie fale. To z kolei raj dla początkujących i średnio zaawansowanych wave’iarzy.

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

Pokochaliśmy to miejsce od chicken loopa aż po tipy kajta. Jesteśmy tu póki co jedynymi rezydującymi polakami. Znamy prawie każdego i prawie każde miejsce. To nasz zimowy dom i zostaniemy tu na pewno na jeszcze kilka sezonów. Zachęcamy do przyjazdu do My Hoa wszystkich tych, którzy kochają kitesurfing a do tego mają w sobie coś z odkrywcy. Tych, którzy chcą poznać prawdziwy Wietnam, jego kuchnię i bardzo przyjaznych mieszkańców.

W WIETNAMIE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO CO KOCHA KITESURFER

Wiatr, słońce, palmy i kokosy.

A do tego niesamowity klimat rodem z PRL połączony z azjatycką egzotyką.

Na lagunie My Hoa wieje duuużo! Od połowy października do połowy marca wiatr jest praktycznie codziennie.

Luty to najfajniejszy czas tutaj. Jest dużo wiatru, średnio wieje między 15 a 25 węzłów. Raz, dwa razy w tygodniu wieje mocniej, fala na rafie jest wtedy większa i w ruch idą 6cio metrowe latawce. Raz w tygodniu zdarzy się pogoda na 12tki.

Temperatury są bardzo przyjemne – między 24 a 27 stopni.

wiatr statystyki wietnam kitesurfing mui ne phan rang my hoa

temperatura statystyki wietnam mui ne phan rang my hoa kitesurfing

SPOT: MY HOA

my hoa phan rang kitesurfing map mapa spot lokalizacja

Laguna we wsi My Hoa to jeden z najlepszych spotów w Azji a z pewnością też czołówka światowa. W My Hoa wiatr wieje niemalże nieprzerwanie od października do połowy marca. Tutaj nie trzeba sprawdzać codziennie prognozy, ważne za to są pływy bo przy mocnych odpływach laguna jest praktycznie bez wody. Wtedy niezbędny jest spacer za rafę lub trzeba poczekać kilka godzin na przypływ. My Hoa to idealne miejsce zarówno dla początkujących (płytka woda w lagunie) jak również freestylowców i pasjonatów fal. Mamy tu idealne fale dla początkujących i średnio zaawansowanych. Spot wave’owy znajduje się na rafie, która jest dość blisko brzegu (ca 300-400m) dzięki czemu w przypadku jakiejś solidniejszej pralki i liszowania, można spokojnie wrócić na brzeg.

Szczegółowy opis tego spotu znajdziecie <TUTAJ>

W zależności od Waszych upodobań oraz zakładanego budżetu, do wyboru są trzy warianty noclegowe:

EXECUTIVE, DELUXE oraz FAMILY

EXECUTIVE

Opcja Executive to wariant dla tych, którzy cenią sobie wysoki komfort.

W tym wariancie noclegi spędzicie w przestronnym, gustownie wyposażonym pokoju z podwójnym łóżkiem King Size i klimatyzacją. Łazienka jest w zewnętrznym małym, prywatnym ogrodzie.

W ofercie posiadamy tylko dwa takie zakwaterowania (łącznie dla 4 osób (2+2))

DELUXE

Ci, którzy wybiorą wariant Deluxe nocować będą w gustownych pokojach za którymi znajduje się mały, przyjemny ogród z łazienką.

Pokój oczywiście posiada klimatyzację. Spać będziecie na wygodnym, podwójnym łóżku King Size.

W ofercie posiadamy tylko dwa takie warianty dla łącznie 4 osób (2×2).

FAMILY

Jeśli planujesz przyjechać z dziećmi lub grupką 4 bliskich przyjaciół to polecamy wariant Family.

W tym wariancie noclegi spędzicie w dwupokojowym apartamencie z łazienką: Two Bedroom Suit. Każdy pokój ma podwójne łóżko i klimatyzację.

W ofercie posiadamy tylko jedno takie zakwaterowania (łącznie 4 osoby). Polecamy je przyjaciołom lub rodzinie z dwójką dzieci.

 • Z Warszawy wylatujecie w czwartek 6-tego lutego i następnego dnia rano lądujecie w Sajgonie. Lot jest bezpośredni i trwa tylko 11 godzin.
 • Zaraz po wyjściu z samolotu czekać na Was będzie Charlie, który pomoże Wam szybko załatwić wszystkie formalności wizowe.
 • Po odebraniu bagaży wypatrujcie brata Charliego, który pokieruje Was na pobliskie lotnisko krajowe.
 • Po szybkiej odprawie wsiadacie znowu do samolotu i po godzinie jesteście w Nha Trang, gdzie po wyjściu z lotniska kuzyn Charliego zabierze Was busem do My Hoa.

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

My Hoa to mała wietnamska wioska położona około 15 kilometrów od miasta Phan Rang. Pierwsza szkółka powstała w tej okolicy niedawno – w roku 2016. Miejsce to przechodzi aktualnie super dynamiczny rozwój bo My Hoa to jeden z absolutnie najlepszych spotów Azji. Powodem tego są 3 czynniki: 1) statystyki wiatrowe są powalające (80-100% w okresie listopad-marzec), 2) płytka woda na lagunie – bezpieczna dla początkujących i świetna pod freestyle, 3) rewelacyjne fale na rafie – długie, na okresie 8-10 sekund, wysokie średnio na 1,5m, prawa noga z przodu 😀

 • Sorrento to najnowsza i najlepsza pod względem infrastruktury baza na lagunie. Otwarto ją w poprzednim sezonie (2018/2019) i trudno nie ulec jej atmosferze. Butikowy hotelik znajdują się w starannie pielęgnowanym ogrodzie z dużym basenem oraz restauracją serwującą świetne jedzenie. Tu spędzicie 9 nocy (od 7 do 16 lutego). My Hoa to ciągle prawdziwy Wietnam. Okoliczni mieszkańcy nie wymyślili jeszcze oddzielnego cennika dla turystów, są niesamowicie mili, gościnni i pomocni. Nikt tu nie mówi po angielsku. Po drogach biega bydło, kozy i psy. Okolica usiana jest uprawnymi polami oraz plantacjami winogron. Kawałek dalej w tle wyrastają malownicze wzgórza, gdzie w bezwietrzny dzień możemy wybrać się na wodospad…czujecie już to? 🙂
 • 17 lutego zabierzemy Was busem z powrotem na lotnisko skąd polecicie do Sajgonu, który może nie ma zbyt wiele do zaoferowania ale z pewnością wart jest krótkiej wycieczki. Noc spędzicie w komfortowym apartamentowcu z basenem na dachu, położonym w bardzo dobrej lokalizacji
 • Kolejnego dnia z hotelu przetransportujemy Was na lotnisko międzynarodowe i fruuu… wracacie do krainy ziemniaka i schabu, za którą pewnie zdążycie odrobinę zatęsknić.

Czyli wszystko co warto wiedzieć przygotowując się do wyjazdu.

WIZA

Obywatele Polski wyruszając do Wietnamu muszą posiadać wizę lub promesę wizową. Bez tych dokumentów nie zostaniemy wpuszczeni do samolotu. W ramach naszej oferty otrzymacie od nas Promesę wizową Fast Track. Ten dokument zapewni Wam przejście odprawy wizowej na lotnisku w Wietnamie poza kolejką. Posiadanie promesy nie zwalnia jednak z opłaty za samą wizę. Koszt wizy trzymiesięcznej z jednorazowym wjazdem do kraju to 25 USD.

SZCZEPIENIA

Podróżując do Wietnamu nie są wymagane specjalne szczepienia. Zaleca się natomiast standardowy pakiet szczepień takich jak WZW (A i B), Dur brzuszny, Tężec, Błonnica i Wścieklizna. 

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

CZAS I WALUTA

W okresie zimowym do czasu polskiego doliczamy 6 godzin. Obowiązująca w Wietnamie waluta to Dong Wietnamski. Tu staniecie się szybko milionerami ponieważ jeden dolar to równowartość około 23.000,- dongów. W Mui Ne znajdziemy wiele bankomatów jednak w My Hoa do bankomatu jest daleko w związku z czym zalecamy zabrać ze sobą dolary. Proszę zwrócić uwagę, aby były to nowe wersje banknotów, najlepiej o nominale 100 USD (na niższe nominały otrzymamy gorszy kurs wymiany).

BEZPIECZEŃSTWO

W Wietnamie zdecydowanie możemy czuć się bezpiecznie. Ta sytuacja oczywiście poprawia się im bardziej oddalamy się od miast. W Sajgonie trzeba uważać na kieszonkowców i złodziei na motorach (słyszeliśmy historie o złodziejach wyrywających przechodniom telefony bądź portfele). W Mui Ne możemy już czuć się swobodnie a w My Hoa jak w domu… a może i lepiej. Nie spotkamy się tu z nachalnym nagabywaniem, zaczepkami czy sytuacjami, które wprawią nas w dyskomfort. Zwiedzając Wietnam zawsze spotykaliśmy się z niesamowitą gościnnością i chęcią pomocy. Jest to jeden z aspektów, które w Wietnamie urzekają.

GNIAZDKA

Gniazdka w Wietnamie są identyczne jak nasze europejskie, nie potrzebne są zatem żadne przejściówki.

INTERNET

Sieć komórkowa jak również Wi-Fi są w Wietnamie znacznie lepiej rozwinięte niż w Polsce. Praktycznie w każdym miejscu, nawet malutkiej spelunce działa wi-fi. Bez problemu można również kupić kartę Sim wraz z pre paidowym internetem.

MOTORY I SKUTERY

Poruszanie się skuterami wymaga (poza międzynarodowym prawem jazdy kat. A) specjalnego zezwolenia. Realnie mało kto je posiada a w przypadku kontroli policji… trzeba sobie radzić po słowiańsku. Ruch na drogach w Wietnamie jest szalony. Jazda nocą bez świateł, pod prąd, plus wyskakujące pod koła zwierzęta nie powinny Was zaskoczyć. Zalecamy bardzo dużą ostrożność i pamiętanie o tym, że ubezpieczenie raczej nie pokryje kosztów wypadku pojazdem do kierowania którego nie posiadamy uprawnień.

CENA ZAWIERA:

 • Promesę wizową wraz z opcją Fast Track,
 • Transfery pomiędzy hotelami oraz na lotniska.
 • Noclegi zgodnie z wybranym wariantem (szczegóły w zakładce Noclegi).
 • Korzystanie z bazy kajtowej na spocie w Sorrento,
 • Przelot wewnętrznymi liniami do i z Sajgonu.
 • Eko Pack – zestaw zmniejszający nasz ‘odcisk’ na środowisku.
 • Dokumentację fotograficzną z wyjazdu.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotu do i z Sajgonu.
 • Dopłat za przewóz bagażu sportowego samolotem.
 • Opłaty wizowej: 25usd od osoby.
 • Wyżywienia. 
 • Ubezpieczenia.
 • Lekcji kitesurfingu – istnieje możliwość wykupienia szkolenia podstawowego lub wzięcia udziału w Progress Campie

KOMFORT I WYGODA

Zakwaterowanie znajduje się bezpośrednio przy spocie w nowo otwartym klubie Sorrento.

Wystarczy parę kroków aby po wyjściu z pokoju znaleźć się na plaży.

Do wyboru 3 warianty noclegowe: EXECUTIVE, DELUXE oraz FAMILY.

GOOD KITING VIETNAM

to wyjazd na najlepszy spot Wietnamu, dużo pływania na kajcie, zwiedzanie malowniczej okolicy

oraz okazja poznania prawdziwego Wietnamu, jego kuchni i ludzi.

A teraz zapraszamy na video z laguny My Hoa i okolic

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu:

czat z prawej strony okna | Whatsapp: +48 503095663 | email: doktor@travel-on-board.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.