wietnam wyjazdy indywidualne na kajta kitesurfing

ZALECAMY OGLĄDAĆ W POZYCJI PANORAMICZNEJ

PRZEKRĘĆ TELEFON NA BOK DLA LEPSZEGO ODBIORUWIETNAM: WYJAZDY INDYWIDUALNE NA KAJTA 2019/20

Termin: listopad 2019 – marzec 2020

Surferki i Surferzy! Zapraszamy Was do kajtowej perły Azji!

Wietnam nie jest jeszcze zbyt popularny jako kajtowa destynacja. Dlatego ciągle można tam doświadczyć prawdziwego, surferskiego a zarazem w naturalny sposób egzotycznego klimatu. Wietnam stał się naszym zimowym domem. Wiatr wieje tu praktycznie codziennie od listopada do marca. Pogoda jest wyśmienita, jedzenie i kawa doskonałe a lokalesi niezmiernie sympatyczni. Do tego jest bezpiecznie i jak to w Azji – trochę jak na innej planecie.

Jeśli nie pasują Wam terminy naszych grupowych wyjazdów (info poniżej) lub poszukujecie oferty uszytej konkretnie pod Was to poniżej zamieszczamy informacje na temat polecanych opcji. Zajmujemy się wszystkim – organizujemy wizy, transfery (busy, pociągi, samoloty), rezerwujemy noclegi w sprawdzonych miejscach i doradzamy gdzie warto jechać aby spełnić Wasze indywidualne potrzeby.

W WIETNAMIE ZNAJDZIESZ WSZYSTKO CO KOCHA KITESURFER

Wiatr, słońce, palmy i kokosy.

A do tego niesamowity klimat rodem z PRL połączony z azjatycką egzotyką.

Pogoda w południowej części Wietnamu w okresie naszej zimy jest niesamowicie przyjemna.

Ilość wiatru i słońca zależy trochę od konkretnej lokalizacji jak również terminu. Możemy generalnie przyjąć, że miesiące listopad i grudzień to końcówka pory deszczowej. Od stycznia opadów jest coraz mniej a luty, marzec jest już bardzo suchy i słoneczny. Mui Ne jest bardziej suche niż Phan Rang. Temperatury są tam też nieco wyższe. Od listopada do lutego temperatura powietrza w Mui Ne waha się pomiędzy 22 a 28 stopni. Różnice między dniem i nocą nie są duże. W ciągu dnia gdy jest najcieplej ochłody dodaje wiatr, który w nocy ustaje. Temperatura wody jest zbliżona do temperatury powietrza i wynosi około 27 stopni. Pływamy bez pianki chyba, że ktoś jest ciepłolubny. Praktycznie całą dobę można spędzać w szortach i koszulce. W Phan Rang jest nieco chłodniej a także wieje zimniejszy wiatr, często utrzymujący się nieprzerwanie przez kilka dób. Dlatego wieczorami nie raz warto założyć dresy czy bluzę.

Kliknij aby zobaczyć pełen opis

Wiatru w Wietnamie nie zabraknie. W Phan Rang (My Hoa) wieje więcej i często mocniej niż w Mui Ne. Wynika to z tego, że wiatr napędzany jest tam przez okoliczne góry. Sezon trwa praktycznie nieprzerwanie od listopada do marca. Średnia siła wiatru to 18-25 węzłów. Najsilniej wieje w grudniu i styczniu. Wtedy dość często zdarzają się dni z wiatrem powyżej 30tu węzłów. W Mui Ne mamy głównie wiatr termiczny, który włącza się koło południa i gaśnie po zachodzie słońca. Listopad i grudzień mogą być w Mui Ne jeszcze dość słabe (choć zależy to mocno od sezonu). Od stycznia wieje już praktycznie codziennie.

wietnam mui ne statystyki pogodowe temperatura

wietnam mui ne statystyki pogoda temperatura wody

wietnam mui ne statystyki pogoda ilość dni z deszczem

SPOT: MY HOA

my hoa phan rang kitesurfing map mapa spot lokalizacja

Laguna My Hoa to spot absolutnie wybitny. Jest to jeden z najlepszych spotów w Azji a z pewnością też czołówka światowa. W My Hoa wiatr wieje niemalże nieprzerwanie od października do połowy marca. Tutaj nie trzeba sprawdzać codziennie prognozy, ważne za to są pływy bo przy mocnych odpływach laguna jest praktycznie bez wody. Wtedy niezbędny jest spacer za rafę lub trzeba poczekać kilka godzin na przypływ. My Hoa to idealne miejsce zarówno dla początkujących (płytka woda w lagunie) jak również freestylowców i pasjonatów fal. Mamy tu idealne fale dla początkujących i średnio zaawansowanych. Spot wave’owy znajduje się na rafie, która jest dość blisko brzegu (ca 300-400m) dzięki czemu w przypadku jakiejś solidniejszej pralki i liszowania, można spokojnie wrócić na brzeg.

Szczegółowy opis tego spotu znajdziecie <TUTAJ>

Kliknij aby zobaczyć opis pozostałych spotów

SPOT: THE BEACH (MUI NE)

WIETNAM MUI NE BEACH kite spot

Mui Ne to wietnamski, kajtowy klasyk. Znana od lat długa, piaszczysta plaża obsiana jest szkółkami kajtowymi. Zaletą tego miejsca są świetne statystyki wiatrowe. Do tego Mui Ne jest jednym z najsuchszych obszarów w Wietnami, dzięki czemu mamy dużo słońca a temperatury są bardzo przyjemne – zarówno w dzień jak i w nocy wystarczy lekki tiszert i szorty. Sam spot jest dość wymagający, ponieważ woda jest głęboka a jej powierzchnia bardzo nierówna jednak jak mówią lokalesi – jeśli nauczysz się pływać w Mui Ne to dasz sobie radę już wszędzie. 

Szczegółowy opis tego spotu znajdziecie <TUTAJ>

SPOT : MALIBU (MUI NE)

WIETNAM MUI NE MALIBU BEACH KITE SPOT

Malibu to spot wave’owy, położony w bardzo malowniczej części Mui Ne (na ten spot niezbędny jest transfer). Jest to miejsce, które polecamy osobom średnio i zaawansowanym. Fale są tu często dość duże, szybkie a okres bardzo krótki. Do tego najczęściej wieje on-shore. Polecamy to miejsce wszystkim, którzy lubią akcję i dynamiczne pływanie. Zaletą tego miejsca jest to, że tu zazwyczaj wieje nieco mocniej niż na Plaży przy hotelu.

Szczegółowy opis tego spotu znajdziecie <TUTAJ>

W zależności od Waszych upodobań oraz zakładanego budżetu przygotujemy Wam plan na super kajtowanie w Wietnamie.

Polecamy hotele bezpośrednio przy spotach – spanie w bungalowie na plaży pod palmą to niezapomniane wspomnienia.

Dla tych, którzy nastawiają się przede wszystkim na pływanie i relaks polecamy spot na lagunie My Hoa (przykładowy plan takiego wyjazdu to nasz wyjazd grupowy w lutym. Po więcej informacji zajrzyj TU). Tym z Was, którzy chcieliby zobaczyć coś więcej, wieczorem lubią wyskoczyć do klubu i poszukują więcej wrażeni polecamy objazdówkę (Mui Ne, My Hoa, Sajgon – przykładowy wyjazd grupowy na Sylwestra znajdziesz: TUTAJ)

W sekcji poniżej znajdziecie galerię ze zdjęciami z hoteli, które dla Was najczęściej rezerwujemy.

Plan Waszego pobytu będzie przede wszystkim zależał od czasu na jaki zamierzacie przyjechać do Wietnamu. Najwygodniejszą opcją są loty czarterowe bezpośrednio z Warszawy do Sajgonu. Lot ten trwa 11 godzin (idealnie na pełny sen w trakcie lotu). W przypadku lotu czarterem powrót mamy zazwyczaj po 10ciu lub 11 noclegach. Dłuższe pobyty wymagają już lotów z przesiadką. Najlepszą ofertę mają Qatar i Emirates. W tym przypadku mamy jedną przesiadkę i łączny czas lotu to około 14-16 godzin.

W przypadku 10ciu noclegów polecamy opcję spędzenia 8-9 noclegów w My Hoa oraz 1-2 w Sajgonie.

Przy 11 noclegach polecamy dodatkowo odwiedzenie Mui Ne. Plan wtedy może wyglądać tak: 7 nocy w My Hoa, 3 w Mui Ne oraz 1 w Sajgonie przed powrotem do Polski.

Czyli wszystko co warto wiedzieć przygotowując się do wyjazdu.

WIZA

Obywatele Polski wyruszając do Wietnamu muszą posiadać wizę lub promesę wizową. Bez tych dokumentów nie zostaniemy wpuszczeni do samolotu. W ramach naszej oferty otrzymacie od nas Promesę wizową Fast Track. Ten dokument zapewni Wam przejście odprawy wizowej na lotnisku w Wietnamie poza kolejką. Posiadanie promesy nie zwalnia jednak z opłaty za samą wizę. Koszt wizy trzymiesięcznej z jednorazowym wjazdem do kraju to 25 USD.

SZCZEPIENIA

Podróżując do Wietnamu nie są wymagane specjalne szczepienia. Zaleca się natomiast standardowy pakiet szczepień takich jak WZW (A i B), Dur brzuszny, Tężec, Błonnica i Wścieklizna. 

Kliknij aby zobaczyć pełny opis

CZAS I WALUTA

W okresie zimowym do czasu polskiego doliczamy 6 godzin. Obowiązująca w Wietnamie waluta to Dong Wietnamski. Tu staniecie się szybko milionerami ponieważ jeden dolar to równowartość około 23.000,- dongów. W Mui Ne znajdziemy wiele bankomatów jednak w My Hoa do bankomatu jest daleko w związku z czym zalecamy zabrać ze sobą dolary. Proszę zwrócić uwagę, aby były to nowe wersje banknotów, najlepiej o nominale 100 USD (na niższe nominały otrzymamy gorszy kurs wymiany).

BEZPIECZEŃSTWO

W Wietnamie zdecydowanie możemy czuć się bezpiecznie. Ta sytuacja oczywiście poprawia się im bardziej oddalamy się od miast. W Sajgonie trzeba uważać na kieszonkowców i złodziei na motorach (słyszeliśmy historie o złodziejach wyrywających przechodniom telefony bądź portfele). W Mui Ne możemy już czuć się swobodnie a w My Hoa jak w domu… a może i lepiej. Nie spotkamy się tu z nachalnym nagabywaniem, zaczepkami czy sytuacjami, które wprawią nas w dyskomfort. Zwiedzając Wietnam zawsze spotykaliśmy się z niesamowitą gościnnością i chęcią pomocy. Jest to jeden z aspektów, które w Wietnamie urzekają.

GNIAZDKA

Gniazdka w Wietnamie są identyczne jak nasze europejskie, nie potrzebne są zatem żadne przejściówki.

INTERNET

Sieć komórkowa jak również Wi-Fi są w Wietnamie znacznie lepiej rozwinięte niż w Polsce. Praktycznie w każdym miejscu, nawet malutkiej spelunce działa wi-fi. Bez problemu można również kupić kartę Sim wraz z pre paidowym internetem.

MOTORY I SKUTERY

Poruszanie się skuterami wymaga (poza międzynarodowym prawem jazdy kat. A) specjalnego zezwolenia. Realnie mało kto je posiada a w przypadku kontroli policji… trzeba sobie radzić po słowiańsku. Ruch na drogach w Wietnamie jest szalony. Jazda nocą bez świateł, pod prąd, plus wyskakujące pod koła zwierzęta nie powinny Was zaskoczyć. Zalecamy bardzo dużą ostrożność i pamiętanie o tym, że ubezpieczenie raczej nie pokryje kosztów wypadku pojazdem do kierowania którego nie posiadamy uprawnień.

Zaczynamy od lotu. Kupując lot czarterowy lub polecane loty liniami Qatar i Emirates trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 2.500 – 3.500 złotych.

Pozostałe wydatki to już kwestia indywidualna. Główna część budżetu to noclegi. Wybierając bungalow na plaży zapłacimy znacznie więcej niż w przypadku zwykłego pokoju w tym samym hotelu.

Jako przykład możemy podać cenę naszej oferty na wyjazd grupowy w lutym. W cenie 795USD (ca 3.000PLN) mamy 9 noclegów w najlepszym obiekcie w My Hoa, 1 nocleg w hotelu z basenem w centrum Sajgonu, promesę wizową z opcją Fast Track, transfery busami, lot wewnętrzny z Nha Trang do Sajgonu, opłaty za korzystanie z bazy przy hotelu, eco pack oraz dokumentację foto z wyjazdu. Najdroższa opcja w naszej ofercie kosztuje 1.150USD. W tej cenie mamy pobyt sylwestrowy z 13toma noclegami w tym noclegi w bungalowach na plaży.

Wyjazdy indywidualny szyjemy na Wasz wymiar. Skontaktuj się z nami a przygotujemy customową ofertę pod Wasze konkretne oczekiwania. Możesz skorzystać z okienka czatu, wysłać wiadomość na Whatsaap lub

A może chcesz dołączyć do naszego wyjazdu grupowego? Obecnie planujemy dwa terminy: Sylwester oraz luty 2020. Poniżej znajdziesz linki do szczegółowych ofert.

KOMFORT I WYGODA

zarówno w Mui Ne jak i w My Hoa zakwaterowanie znajduje się bezpośrednio przy spocie.

Wystarczy parę kroków aby po wyjściu z pokoju znaleźć się na plaży.

WYJAZD INDYWIDUALNY NA KAJTA DO WIETNAMU

to doskonała okazja na piękne lato w środku zimy 

a do tego kitesurfing w najlepszym wydaniu i niezapomniane wrażenia z dalekiej Azji

A teraz zapraszamy na video z laguny My Hoa i okolic

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu:

czat z prawej strony okna | Whatsapp: +48 503095663 | email: doktor@travel-on-board.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.